ÖSYM'den son dakika açıklaması: KPSS soruları ve cevapları yayımlandı

ÖSYM'den son dakika açıklaması: KPSS soruları ve cevapları yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019-KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımladı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 14 Temmuz'da düzenlenen 2019-KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı erişime açıldı.


Sınava başvuran adaylar, 10 gün boyunca ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sorularının tamamına ulaşabilecek.


Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif hakları ÖSYM'ye ait olan sorular, yazılı izin olmadan çoğaltılamayacak, dağıtılamayacak ve yayımlanamayacak.


SONUÇLAR BAKMAK İÇİN 


Kamu Personeli Seçme Sınavı soruları ve cevap anahtarı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 16 Temmuz'da erişime açıldı.


ÖSYM'den konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle; 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanan 2019-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’ları aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.


Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Temmuz 2019 tarihinde saat 16.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.


Soruların yüzde 10'luk kısmı herkese açık olarak yayınlanırken sınava katılan adaylar soruların tamamına ÖSYM AİS sayfası üzerinden ulaşabilecek.


ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


GENEL KÜLTÜR GENEL YETENEK SORULARININ YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...


EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI VE CEVAPLARININ YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS