Ovacık'taki Munzur Su Fabrikası'nda üretime yeniden başlandı

Ovacık'taki Munzur Su Fabrikası'nda üretime yeniden başlandı

Tunceli'nin ilk ve tek sanayi tesisi olan ve işçiler ile işveren arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 80 gün önce kapanan Ovacık'taki Munzur Su Fabrikası'nda üretime yeniden başlandı.


Sözleşmesi feshedilen işçiler geri alındı


Munzur Su Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Özer, işçilerle anlaşmaya vardıklarını ve fabrikada yeniden üretime başlayacaklarını belirterek, şöyle dedi: "Munzur Su ile işçiler artık bir anlaşmaya vardı. İş sözleşmeleri fesih edilen işçiler tekrar geri alındı ve işçiler bugün yada en geç yarın iş başı yaparak, tekrar üretime başlayacak. HDP'nin oluşturduğu ve belediye eş başkanı Nurhayat Altun'un başkanlığını yaptığı uzlaşma komisyonunun önerilerini hem biz, hem işçiler kabul etti. Bir toplumsal mutabakat şeklinde anlaşmayı işçiler ile imzalayacağız ve bütün haklar korunacak. Fabrikamızın uzun bir aradan sonra tekrar üretime başlaması bizleri mutlu etmiştir."


HDP'nin oluşturduğu uzlaşma komisyonu başkanı ve Tunceli Belediyesi Eşbaşkanı Nurhayat Altun, işçi ve işverenin önerilerini kabul etmesi ve fabrikada tekrar üretime geçilmesinden dolayı olduklarını ifade etti.


Sağlanan anlaşmadan sonra Belediye Eşbaşkanı Nurhayat Altun ve uzlaşma komisyonunda yer alanlar, anlaşmanın sağlanması ardından fabrikada daha önce üretilen birer koli su alarak üretim tesislerinden ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS