Öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan babaya 42 yıl hapis

Öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan babaya 42 yıl hapis

Antalya'da kızına tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan sanığa, 42 yıl hapis cezası verildi.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Ekrem E. ile tarafların avukatları katıldı.


Duruşmada son sözü sorulan Ekrem E, kızı H.E'ye tecavüz etmediğini iddia etti.


Polis merkezinde kendisine baskı yapıldığını, bu nedenle suçlamaları kabul etmek zorunda kaldığını ileri süren Ekrem E, beraat talebinde bulundu.


Sanık Ekrem E, can güvenliğini gerekçe göstererek davaya yayın yasağı konulmasını talep etti. Sanığın bu talebi mahkeme heyetince reddedildi.


Kararını açıklayan mahkeme, sanığa cinsel saldırı suçundan 16 yıl hapis cezası verdi.


Sanığın bu eylemini kendi kızına yönelik yapması nedeniyle cezayı yarı oranında artırarak 24 yıla çıkaran heyet, aynı suçun değişik zamanlarda birden fazla işlendiği gerekçesiyle sanığa 42 yıl hapis cezası verilmesine hükmetti.


Suçun işleniş şekli, sanığın dosyaya yansıyan kişiliği ve olayla ilgili pişmanlık duymadığına kanaat getiren mahkeme heyeti, cezada takdir indirimi yapmadı.


Suçu bildirmediği gerekçesiyle yargılanan mağdur H.E'nin annesi C.E'ye ise ceza verilmesine yer olmadığına karar veren mahkeme, annenin cinsel saldırı suçuna iştirak edip etmediği konusunda gereğinin yapılması için Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.


H.E.'nin avukatı Serap Ertuğrul, sanık Ekrem E'ye daha fazla ceza verilmesi gerektiğini belirterek, kararı temyiz edeceklerini söyledi.


Olayın geçmişi


Kepez'de yaşayan bir vatandaş, 155 Polis İmdat hattını arayarak komşusu Ekrem E'nin 21 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğunu ihbar etmişti.


Bunun üzerine Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri söz konusu eve giderek inceleme yapmış ve baba Ekrem E, eşi C.E. ve kızları H.E'yi gözaltına almıştı.


İnşaatlarda boyacılık yapan 46 yaşındaki Ekrem E'nin kızına cinsel istismarda bulunduğu, doğan 3 bebeği gömdüğü iddiası üzerine evlerinin bahçesinde kazı yapılmış, yapılan araştırmada ise herhangi bir bulguya rastlanmamıştı.


Sanıkların "kasten öldürme" davası sürüyor


Sanık Ekrem E. ve eşi hakkında, H.E'nin doğurduğu bebekleri kasten öldürmek suçundan Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle açılan dava ise devam ediyor.


Söz konusu davada, tutuksuz yargılanan Anne C.E. hakkında arama kararı çıkartılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS