Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman?

Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman, sorusuna kurumdan resmi açıklama geldi.

79'uncu Özel Güvenlik Görevi sınavı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesi, takvimini yayınladı. Sınava girecek olanlar, takvimdeki plan işleyişine göre hareket etmesi zorunludur.

Özel Güvenlik Görevlisi sınav takvimi

26 Ekim 2018: Kursiyerlerin, özel güvenlik temel eğitimi bitirmesi gereken son tarihtir. Bu tarihe kadar eğitimini tamamlamış olan kursiyerler, özel güvenlik temel eğitim sınavına girmeye hak kazanacaktır.

26 Ekim-05 Kasım 2018: Özel güvenlik temel eğitimi tamamlayan adayların sınav ücretini yatıracağı ve ücretlerini yatıran aday listelerinin İl Emniyet Müdürlüklerine bildirileceği tarih aralığıdır.

02 Aralık 2018: Yazılı sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 10.00).

05 Aralık 2018: Sınav sorularının ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının planlandığı tarihtir. Soruların yayınlanacağı sayfaya gitmek için tıklayınız

14 Aralık 2018: Sınav sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

17-21 Aralık 2018: Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve İl Emniyet Müdürlüklerince Özel Güvenlik Bilgi Sistemine itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

 

26 Aralık 2018: Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir

Özel Güvenlik Görevlisi nasıl olunur?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS