Özgecan davasında sanık avukatı protesto edildi

Özgecan davasında sanık avukatı protesto edildi

Özgecan Aslan davası için Tarsus Adliyesi bahçesinde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşu ve kadın örgütü üyeleri, cinayet sanığı Fatih Gökçe'nin avukatı Nazmi Karataylı'yı protesto etti. Aslan'ın öldürülmesi davasında 3 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 9 Eylül'e erteledi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minibüsün şoförü Suphi Altındöken'in tecavüzüne direndiği için hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan cinayeti davası Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.


Cinayeti çok sayıda avukat takip ederken, çeşitli STK ve kadın örgütü üyelerinden oluşan kalabalık grup adliye bahçesinde sloganlar atarak beklemeye başladı. Duruşma arasında 3 cinayet sanığından Fatih Gökçe'nin avukatı Nazmi Karataylı adliye balkonuna çıktı. Kalabalık grup bir anda Karataylı aleyhine slogan atarak "Defol buradan. Sabahtan beri balkonda kendini gösterip milleti tahrik ediyorsun" diye bağırdı. Tepkiler üzerine Avukat Karataylı bina içerisine geri döndü.


Özgecan Aslan davası başladı


"Her zanlının savunma hakkı vardır"


Olaydan sonra bahçeye Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen geldi. Kalabalık grubu sakinleştirmeye çalışan Antmen, "Her zanlının savunma hakkı vardır. Mecburen birileri savunacaktı sanıkları. O olmasa barodan başka birisi atanacaktı. Sakin olun, tepkinizi avukatlara değil sanıklara gösterin" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS