Özgecan'ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: "Ağabeyim tetikçi değildir"

Özgecan'ın katilini öldüren mahkumun kardeşi: "Ağabeyim tetikçi değildir"

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde tecavüze kalkıştığı üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katili minibüs şoförü 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevinde silahla öldüren, suç ortağı babası 51 yaşındaki Necmittin Altındöken'i yaralayan mahkum Gültekin Alan'ın, memleketi Tokat'taki kardeşi Tevfik Alan, "Ağabeyim tetikçi değildir. Yüreğinin sesini dinlemiş" dedi.

Türkiye'de infial yaratan Özgecan Aslan cinayet sanığı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken, konuldukları yüksek güvenlikli Adana F Tipi Kapalı Cezaevi'nde vuran Gültekin Alan'ın Tokat'ın Emirseyit Beldesi'nde yaşayan kardeşi Tevfik Alan, 3 gün önce olayla ilgili açıklamasının ardından jandarma tarafından ifadeye çağrıldı.

İfadesinde 'Ağabeyimle gurur duyuyorum' açıklaması sorulan Tevfik Alan, jandarmaya kendi düşüncesini aktardığını söyledi.

Tevfik Alan, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

"Ne tetikçidir, ne değnekçidir"

Üç çocuk babası olan ve 11 yıldır çeşitli cezaevlerinde yatan ağabeyine ait gazinoyu kendisinin işlettiğini söyleyen Tevfik Alan, yaşanan olayda silahın cezaevine sokulmasına yardımcı olduğu öne sürülen infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan'ın iddia edildiği gibi yanlarına gelmediğini söyledi.
'Ağabeyimle gurur duyuyorum'
Ağabeyiyle daha önce Özgecan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken hakkında hiç konuşmadıklarını kaydeden Tevfik Alan, "O içinde bir şey varsa yapar, anlatmaz" dedi.

Çocukken babasız kaldıklarını ve kendilerine ağabeyi Gültekin Alan'ın babalık ettiğini söyleyen Tevfik Alan, "Ağabeyim ne tetikçidir ne değnekçidir. Biz çocukluğumuzda babasız kaldık. O bize sahip çıktı. Yeri geldi bize sahip çıktı, zor şartlarda büyüdü. Bir şekilde hayat onu o yola itti. Ama ben ağabeyimle gurur duyuyorum. Hep söylediğimin arkasındayım. Yaptıysa yapmıştır 'bildiği bir şey vardır' dedik. Yüreğinin sesini dinlemiş" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS