Özgür Özel'den MHP'lilere: Gelecekte Demirtaş cumhurbaşkanı olursa...

Özgür Özel'den MHP'lilere: Gelecekte Demirtaş cumhurbaşkanı olursa...

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Akhisar'da yaptığı konuşmada, "Şimdi sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için istenen bu sisteme 'evet' diyen MHP'lilere soruyorum, gelecekte Demirtaş cumhurbaşkanı olursa ne derler? AKP'lilere soruyorum; Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olursa ne derler?" dedi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde oda başkanları, muhtarlar ve CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Şahin'in katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, şunları söyledi: 


"Yakamda parti rozeti yok. Arkamda genel başkanımın resmi yok, sadece Türk bayrağı ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün resmi var. Burada siyaset yok. Siyaset konuşmayacağım. Biz Türk milleti olarak geçmişte düşmana karşı hayır diyerek kenetlendik. İlk TBMM'de hacısı da vardı, hocası da. 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' sözü rejim değişikliğinde ortadan kalkacak. Biz sadece istiklal savaşında değil Kıbrıs Harekatı'nda, ABD'nin ülkemizden Irak işgaline de 'hayır' dedik. Ülkemizin çıkarları için 'hayır' dedik ve ülkemiz yararlı çıktı. Şimdi sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için istenen bu sisteme 'evet' diyen MHP'lilere soruyorum, gelecekte Demirtaş cumhurbaşkanı olursa ne derler? AKP'lilere soruyorum; Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olursa ne derler?"


Birleşmiş Milletler'in resmi rakamlarına göre en gelişmiş 9 ülkeden 8'inde parlamenter sistem bulunduğunu söyleyen Özel, "Sadece Amerika'da başkanlık var. Ama orada da Senato başkanın üstünde. En gelişmemiş 10 ülkenin hepsi başkanlık ile yönetiliyor. Yasaması, yürütmesi, yargısı olan parlamenter sistemde hiçbir Allah'ın kulu başkanlığa geçelim demiyor" diye konuştu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS