Pazartesi "24 Nisan tatil mi?" İşte, MEB'in 24 Nisan'ı etkileyen eski açıklaması

Pazartesi "24 Nisan tatil mi?" İşte, MEB'in 24 Nisan'ı etkileyen eski açıklaması

"24 Nisan resmi tatil mi?" sorusunun yanıtını arayan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu eski açıklama ile hayal kırıklığı yaşadı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın pazar gününe denk gelmesi nedeniyle önceki yıllarda yapılan uygulamanın bu yıl da yapılıp yapılmayacağını merak eden öğrenciler MEB'in akademik takvimi içerisinde yer alan açıklamasına yöneldi. Peki, pazartesi günü tatil ilan edilecek mi?

"24 Nisan tatil mi?" sorusu için MEB'in akademik takvimi içerisinde yapılan 23 Nisan açıklamasına bakan eğitimciler geçtiğimiz yıllarda bir bölümü tatil ilan edilen "24 Nisan" için bu yıl aynı uygulamanın yapılması beklenmediğini ifade etti. Akademik takvimde resmi tatillerle ilgili yapılan açıklamada ''23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer'' ifadesini kullanan MEB’in 24 Nisan’da okulları tatil ilan etmesi uzak bir ihtimal olarak görülüyor.


23 NİSAN SÖZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...


TÜM İLLERDE KUTLANACAK


Türkiye’nin birçok bölgesinde yapılacak kutlamalar çeşitli etkinliklerle süslenecek. Bu etkinliklerden biri de İstanbul’da gerçekleştirilecek. SineMasal Fener-Balat Çocuk Festivali, 22 - 23 Nisan tarihlerinde Balat sahilinde yapılacak.TSK'dan 23 Nisan klipleri


Festivalin düzenleyicisi SineMasal Kültür Sanat Derneği bu yıl Fener-Balat bölgesinin yanı sıra Sulukule, Tarlabaşı ve Kuştepe’de çalışmalar yürüten sivil topluk kuruluşluarı ile iş birliği yaparak İstanbul’un farklı bölgelerindeki çocukları da davet ettiği etkinliğinde, sinema ve diğer kültür sanat aktivitelerine erişimi olmayan, dezavantajlı konumdaki 1.000 çocuk ve ailesine ulaşmayı hedefliyor.


TATİL İLAN EDİLECEK GÜNLER: 1 Mayıs Pazartesi, 19 Mayıs Cuma


22 Nisan Cumartesi günü, saat 20:00’de meyve suyu ve patlamış mısır ikramı, nostaljik kıyafetli yer göstericisi gibi hoşluklarla, çocukların sinema ruhunu hissedecekleri bir atmosferde, “Hugo” filminin gösterimi gerçekleşecek.23 Nisan Pazar gününün tamamına yayılan etkinliklerde ise, yüz boyama, resim, kukla, masal, tiyatro atölyeleri gibi eğitici ve eğlendirici aktiviteler gerçekleşecek. Festivalde, etkinlik boyunca okul kantinlerinde de satışa uygun olan yüzde 100 meyve suyu ürünlerinin ücretsiz dağıtımı gerçekleştirecek.


Jonglör, pandomim, sihirbaz, kukla ve flamenko dansı gösteriyle masalsı bir havada sürecek festivalin finalinde ise, yine sinema ve nostalji kokan bir atmosferde “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” filminin gösterimi yer alacak


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS