Personel alımları 2019… Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Personel alımları 2019… Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımları ile ilgili müjde geçtiğimiz haftalarda verilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan bilgilendirmede farklı branşlarda yaklaşın 29 bin personel alımı gerçekleştirileceği ifade edilmişti. Peki, süreç hangi aşamada ve başvurular ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ile ilgili süreç önümüzdeki günlerde başlayacak. Peki, alımlar hangi alanlarda olacak ve Bakan Koca’nın yaptığı son açıklama ne?


SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ALANLARI


Hizmete yeni açılan ve açılacak olan sağlık birimlerinin acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi, sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla talep edilen 29 bin 689 kadro için personel ataması izninin uygun görüldüğünü belirten Koca, şunları kaydetti:


"İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS ile atanacak olan personelin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bini temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek."


SÜREÇ NEREDEN TAKİP EDİLEBİLECEK?


Koca, söz konusu atamalara ilişkin duyuruların Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden (https://yhgm.saglik.gov.tr) takip edilebileceğini ifade ederek, sağlık camiasına hayırlı olmasını diledi.


BAŞVURULAR HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atama bekleyen sağlık çalışanlarına verdiği istihdam müjdesinin ardından gözler, söz konusu alımlar için belirlenecek başvuru şartları ve ön başvuru tarihlerine çevrildi. Konuyla ilgili net bir tarih açıklaması yapılmasa da sürecin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS