Haberler... Peş peşe uyarı yapıldı! Sağanak yağış ve fırtına geliyor

Video: Haberler... Peş peşe uyarı yapıldı! Sağanak yağış ve fırtına geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM, İstanbul'da yarın beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle vatandaşları uyardı. CNN Türk meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli de yarın Ege ve Batı Akdeniz için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un hava tahminlerine göre, kentte yarın sabah 09.00 gibi rüzgarın kuzeyden kuvvetlenerek aralıklarla fırtına şeklinde saatte 50-80 kilometre hızla etkili olması bekleniyor. 


AKOM, yarın akşam saatlerine kadar devam etmesi beklenen fırtına nedeniyle ağaç, direk, tabela devrilmesi çatı uçması gibi olaylara karşı vatandaşları da özellikle uyardı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi birimleri, fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı teyakkuza geçti. AKOM'dan yönetilecek çalışmalarla anlık müdahalelerde bulunulacak. 


Deniz ulaşımında aksama olması halinde ise İETT, Otobüs AŞ ve Metro İstanbul seferleri artırılacak.


Bünyamin Sürmeli'den Ege ve Batı Akdeniz'e uyarı


CNN Türk meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli de yarın Ege ve Batı Akdeniz için sağanak yağış uyarısı yaptı.


Ege'de özellikle yağış miktarının fazla olacağını belirten Sürmeli, sel riski uyarısında bulundu. Muğla, Denizli ve Aydın, yağıştan en çok etkilenecek iller.


Batı Akdeniz'de ise gök gürültülü sağanaklar yaşanacağını ifade eden Sürmeli, Antalya ve çevresinde yağışların etkili olacağını söyledi.


Yağışların bir gün bölgede etkili olduktan sonra doğuya doğru ilerlemesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS