PKK, Şırnak'ta emniyet binasına saldırdı

PKK, Şırnak'ta emniyet binasına saldırdı

PKK'lılar Şırnak'ta Emniyet Müdürlüğü binasına saldırdı. Saldırının ardından çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü. Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı; Cizre, Sur ve Hakkari'de sürdürülen operasyonlarda 30 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı.

İl Emniyet Müdürlüğünün Bahçelievler Mahallesindeki hizmet binasına teröristlerce uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.


Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü. 


Kaçan saldırganların yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.


30 PKK'lı terörist öldürüldüGenelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 11, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde ise 7 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Hakkari Valiliği de güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda mağara ve sığınaklara düzenlenen operasyonlarda 12 PKK'lı teröristin ölü ele geçirildiğini bildirdi.


Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Şırnak ve Diyarbakır'da yürütülen operasyonlarda Cizre'de 540, Sur'da da 161 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Genelkurmay internet sitesinde 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 4 Şubat gününe ait bilgiler şöyle:


* Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; 11 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, üç bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmış, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 540’dır.), yedi adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.


* Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; yedi bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 161’dir.), bir av tüfeği, bir tabanca ele geçirilmiş, altı adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.


* Bingöl, Hakkari ve Diyarbakır’da bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 20 şahıs yakalanmıştır.


* Diyarbakır’da bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.


* Şırnak Silopi’de, bölücü terör örgütünden kaçan, dört bölücü terör örgütü mensubu terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur.


* Diyarbakır’da bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.


Hakkari Valiliği: 12 PKK'lı terörist ölü ele geçti


Hakkari Valiliği, güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda mağara ve sığınaklara düzenlenen operasyonlarda


12 PKK'lı teröristin ölü ele geçirildiğini açıkladı.


Valilikten yapılan açıklamada, "Güvenlik kuvvetlerimizce PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, bölücü terör örgütünün güvenlik kuvvetlerimize karşı sansasyonel eylem hazırlığı içerisinde olduğunun bilgisinin alınması üzerine 04.02.2016 günü bölgedeki koordinatları tespit edilen mağara ve sığınaklara yapılan hava operasyonu neticesinde 12 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS