PKK'nın Yüksekova'daki tünelleri imha edildi

PKK'nın Yüksekova'daki tünelleri imha edildi

Yüksekova'da devam eden PKK'ya yönelik operasyonlarda örgüt üyelerinin kaçmak ve yer değiştirmek için kullandığı tüneller de ortaya çıkarıldı. Güvenlik güçleri buldukları tünelleri imha etti.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sürdürülen operasyonlarda şu ana kadar PKK'lıların kaçmak veya yer değiştirmek için kullandığı çok sayıda tünelin de ortaya çıkarıldığı belirtildi. Binalara, yollara, sokaklara yerleştirilen patlayıcılar ise tek tek imha ediliyor.


Yüksekova operasyonunun 15 günlük bilançosu 


Yüksekova'da 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu" aralıksız sürdürülüyor.


Yüksekova'da mahsur kalanlara anons yapıldı


Belirlenen hedeflerin top atışlarıyla imha edilmesinden sonra mahalle, sokak ve binalara girerek detaylı ve titiz aramalarda bulunan asker ve polisler, bu çalışmalar sırasında PKK'lıların kaçmak veya yer değiştirmek için kulandığı çok sayıda tüneli de ortaya çıkarıyor. Tünelleri kullanılmaz hale getiren güvenlik güçleri, PKK'lıların barındığı yerlerde yaptığı aramalarda ise çok sayıda silah ve mühimmat ele geçiriyor.


Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamalarına göre, şu ana kadar 79 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, 71 patlayıcının da imha edildiği Yüksekova'daki yoğun hareketlilik ise sürüyor. Gece boyunca belirlenen hedefler top atışına tutulurken, güvenlik güçlerinin temizlik operasyonu için girdiği Kaniheyder, Güngör ve Cumhuriyet mahallelerinde ise sık sık silah sesleri duyuluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS