Platonik aşığın dövdüğü genç kadın hayatını kaybetti

Platonik aşığın dövdüğü genç kadın hayatını kaybetti

Türkiye'de kadına yönelik şiddet olaylarına her gün bir yenisi ekleniyor. Adana'da iddiaya göre aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle Bünyamin F. tarafından darp edilerek komaya sokulan Türkan. S., 7 gün sonra hayata veda etti..

Yaklaşık bir hafta önce darp edilen 25 yaşındaki Türkan S. beyin kanaması geçirmişti. Yoğun bakımda uyutularak tedavi edilen genç kadın hayatını kaybetti.


Bünyamin F., olayın ardından polise teslim olmuş ancak ilk ifadesinde: "Türkan ile evlenmeyi düşünüyorduk. Olay günü birlikte alkol aldık. Ama ben darp etmedim" demişti. Hastanede yapılan incelemedeyse genç kadının kanında alkol bulunmadığı tespit edilmişti.


Genç kızın cenazesi, Cumhuriyet Savcısı’nın yaptığı incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.Ölüm haberini alan yakınları, hastaneye akın etti. Platonik aşık kurbanı genç kızın babası Haydar Sarıkaya, kızını öldürdüğü iddia edilen Bünyamin F.’nin gereken cezayı almasını istedi.


Adaletin yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan acılı baba Haydar Sarıkaya, "Bunu Türkiye, dünya duysun; böyle bir namussuzluk olamaz. Gereken neyse yapılsın, benim de yüreğim soğusun. Benim yüreğim soğumazsa, karşı taraf da bilsin bu böyle bitmeyecek. Bir baba olarak herkes kendini benim yerime koysun. Ben bugüne kadar sustum ama bundan sonra susmayacağım. Hepinizin vicdanı var. Bunu Başbakan da duysun, Cumhurbaşkanı da duysun, milletvekilleri de duysun; eğer hepsinin evladı varsa, yüreği sızlıyorsa bu soytarılara bir son versin. Bu soytarılar gezmemeli, yaşamamalı bu memlekette artık" diye konuştu. ''Benim kızım sırlarıyla gitti"


7 gün komada kalan ve zanlılar hakkında polise ifade veremeden hayata gözlerini yuman Türkan Sarıkaya’nın babası Haydar Sarıkaya konuşmasına şöyle konuştu:
"Benim kızım sırlarıyla gitti. Ne olacak şimdi? Erkekse çıksın gelsin. Ben buradayım, hepimiz burada. Bu memleket sahipsiz değildir. Ama üç paralık babasının arabasını altına alıp onun bunun namusuna? Yok öyle bir şey arkadaş. Kimse kimseye mecbur değildir. Benim duyduğum kızımı istemiş, olmamış. Tamam olabilir. Kalkıp da yiğitlik yapmak? O namuslaysa yaşamasın, öldürsün kendini. Eğer ailesi de namusluysa, yaşatmasın öldürsün onu."


3 kişi tutuklandı


Türkan Sarıkaya’ı dövdüğü iddia edilen Bünyamin F. ile kızı baygın halde evine bırakan kardeşi Utku F. ve onun arkadaşı Alican D., geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen 3 kişi nöbetçi mahkeme tarafından ’adam öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS