Polis alımı 2019 son durum: Sözlü sınavlar başladı! İşte sınav giriş belgesi

Polis alımı 2019 son durum: Sözlü sınavlar başladı! İşte sınav giriş belgesi

Polis alımlarıyla ilgili hali hazırda 3 süreç bulunuyor. Biri, 24. dönem 3 bin kadın polis alımı, ikincisi, başpolisler arasından komiser yardımcısı alımı, üçüncüsü ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun müjdesini verdiği 10 bin polis alımı. Peki, polis alımları 2019 ile ilgili son durum ne? İşte, polis alımlarıyla ilgili yaşanan yeni gelişmeler…

Polis alımlarıyla ilgili süreç devam ederken polis adayları detayları ve yeni gelişmeleri merak ediyor. Son olarak başpolisler arasından komiser yardımcısı alımıyla ilgili sözlü sınav süreci başladı. Adaylar için sözlü sınav süreci başladı. Öte yandan 3 bin kadın polis alımı ve 10 bin polis alımı ile ilgili de yaşanan yeni gelişmeler polis adaylarının dikkatli takibinde... İşte 2019 polis alımlarıyla ilgili detaylar…


KOMİSER YARDIMCISI ALIMI SÖZLÜ SINAV SÜRECİ BAŞLADI


Başpolisler arasından komiser yardımcısı alımlarıyla ilgili sözlü mülakat süreci bugün yani 27 Mayıs itibariyle başladı. Sözlü mülakata hak kazanan adaylar Polis Akademisi’nin resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifreleri ile sözlü mülakat yerlerine ulaşabilecekler


SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYIN


3 BİN KADIN POLİS ALIMI SINAV YERLERİ AÇIKLANDI


24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.


24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.


Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. 


Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.


ÖNLİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ


LİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ


10 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önümüzdeki süreçte 10 bin polis alımı yapılacağı müjdesini verdi İşte, Bakan Soylu’nun açıklaması:


Hem de 13 bin polis vereceğiz. Söz verdim, bunun 3 binini trafiğe vereceğiz bunun 10 binini de Trakya bölgesine de biraz cömert davranacağız. Onlar bugüne kadar sabrettiler, ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, Eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz. Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var.


Bu açıklamaya göre Bakanlık tarafından plan değişikliğine gidilmezse Eylül ayı içerisinde POMEM tarafından 10 bin polis alımı yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS