Polis merkezinden çıkarılırken ateş açıldı: 2'si polis 3 yaralı

Polis merkezinden çıkarılırken ateş açıldı: 2'si polis 3 yaralı

Gaziantep'te, bıçaklı kavganın ardından yakalanan şüpheli sağlık kontrolü için polis merkezinden çıkarılırken iddiaya göre, yaraladığı kişinin bir akrabası tarafından av tüfeği ile ateş açıldı. Açılan ateş sonucu şüpheli ile 2 polis memuru yaralanırken, saldırgan kaçtı.

Olay, gece geç saatlerde Yeni Mahalle'de bulunan Güven Polis Merkezi önünde meydana geldi. Dün akşam saatlerinde meydana gelen bıçaklı kavga olayının ardından gözaltına alınan Hüseyin Yulafçı, polis merkezindeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için hastaneye götürülmek istendi. Polis memurları Abuzer Öztunç ile Nevzat Karabulut, şüpheli Yulafçı ile birlikte dışarı çıktıkları sırasında polis merkezinin karşısındaki parktan av tüfeği ile peş peşe ateş açıldı. Açılan ateş sonucu saçmaların isabet ettiği 2 polis ile aralarındaki şüpheli yaralandı.

Terör saldırısı sanıldı

Polis Merkezi önünde yaşanan bu gelişme sonrası olayın terör saldırısı olabileceği düşünülerek alarm durumuna geçildi. Nöbetçi polis memurları av tüfeğiyle ateş açan saldırganın bulunduğu bölgeye tabancalarıyla ateş açtı. Polislerin durumu telsiz anonsu ile merkeze bildirmesinin ardından bölgeye zırhlı araçlarla özel harekat polisleri sevk edildi. Bu sırada kaçan saldırganın peşine düşen polisler, ona ulaşamazken ateş ettiği av tüfeğini parkta buldu.

Yaşananların ardından yaralı polis memurları ile şüpheli, çağırılan ambulanslarla yakın noktadaki özel bir hastaneye götürüldü. Burada tedavisine başlanan yaralı şüpheli ile polislerden Nevzat Karabulut'un sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Ancak, boyun ve göğüs kısmına çok sayıda saçma isabet eden ve durumu daha ağır olan polislerden Abuzer Öztunç ise ameliyata alındı. Olayın ardından Gaziantep Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ve yardımcıları da hastaneye gelerek yaralı 2 polisle ilgili  doktorlardan bilgi aldı.

Olayın terör olmadığı anlaşıldı

Güven Polis Merkezi ile çevresini yaya ve araç ulaşımına kapatan polisler, olası saldırı girişimine karşı telsiz anonsu ile dikkatli olmaları ve çelik yeleklerini giymeleri konusunda uyarıldı. Çelik yeleklerini giyen ve uzun namlulu silahları ile bölgede araştırma yapan polisler incelemesi sırasında olayın terör saldırısı olmadığı, saldırganın, sağlık kontrolü için merkezden çıkarılan yaralı şüphelinin bıçaklı kavgada yaraladığı kişinin akrabası Sadık P. olduğunu belirledi.

Sokaklar didik didik arandı

Olayın terör saldırısı olmadığının ortaya çıkmasının ardından çalışmasını sürdüren polis, olası ihtimalleri de göz önünde bulundurarak uzun namlulu silahları ile polis merkezi ve çevresinde uzun süre inceleme yaptı. Özel harekat, resmi ve sivil polisler de polis merkezi ile çevresindeki tüm sokaklarda kaçışının ardından kimliği ve eşkali belirlenen şüpheliyi bulmak için arama çalışması başlattı. Ancak, sokaklar didik didik aranmasına rağmen şüpheliye bölgede ulaşılamadı. Bunun üzerine polisler, kaçan saldırganın gidebileceği adreslerde önlem alıp, kent genelinde şüpheli görülen araçları durdurarak aramaya başladı.

Kaçan şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma sürerken, olayın meydana geldiği Güven Polis Merkezi ve çevresindeki önlemler de artırıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS