Polis, Resim Heykel Müzesi'den çalınan 3 tabloyu buldu

Polis, Resim Heykel Müzesi'den çalınan 3 tabloyu buldu

Ankara'daki Resim Heykel Müze'sinden çalınan tabloların izini süren Ankara polisi, 3 tabloyu bularak müzeye teslim edilmesini sağladı.

Ankara'da bulunan Resim Heykel Müzesi'nden 2005-2007 yılları arasında çalınan tabloların peşine düşen Ankara polisi, 3 tabloyu elinde bulunduran kişiye ulaştı. Tabloları müzeye iade eden kişi, kendisine nasıl ulaştığı yönünde bilgi verdikten sonra salıverildi.


Ustanın ayak izlerinden Figueres: Salvador Dali Müzesi


Ankara polisi, 05 Aralık 2013'te Resim Heykel Müzesi'nden çalındığı tespit edilen ve o dönemde piyasa değeri 12 milyon 76 bin lira olarak tespit edilen 43 tabloyu bulmuş şüphelileri yakalamıştı. Bir yıl sonra da 7 Kasım 2014'te ikinci bir operasyonda yine müzeden çalınan 17 tabloyu bulan polisin yakaladığı kişilerden üçü tutuklanmıştı.


Şimdiye kadar keşfedilen en tuhaf fosiller


Çalınan tabloların peşini bırakmayan Ankara polisi, C.B. adlı kişinin elinde Resim Heykel Müzesi'nden çalındığı değerlendirilen 3 tablonun bulunduğunu öğrendi. 29 Mart'ta C.B. ile irtibata geçen polisler, tablolara ulaştı. Resim Heykel Müze Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nce incelenen tabloların müzeye ait oldukları belirlendi. Tabloları kendi rızasıyla müzeye teslim eden C.B., bu tabloların kendisine nasıl ulaştığı yönünde bilgi verdikten sonra salıverildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS