Polisleri taşıyan otobüs üst geçide çarptı

Polisleri taşıyan otobüs üst geçide çarptı

İETT otobüsünün üst geçide çarpması sonucu meydana gelen kazada 20 polis ile 6 zabıta memuru yaralandı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü yaralılardan üçünün ameliyata alındığını açıkladı.

Yenikapı'daki mitingde görevli polis ekiplerini taşıyan İETT otobüsü, Fatih'te Halkalı-Sirkeci tren hattı için kullanılan üst geçide çarptı. Çarpmanın ardından meydana gelen patlamada, polisler ile aralarında zabıtalarında bulunduğu 20 kişi yaralandı.


İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bir polis memurunun durumunun ağır olduğunu, bir zabıta memurununda ameliyata alındığını, patlamanın da otobüsün doğalgaz sisteminde meydana geldiğini söyledi.Büyük bir facia olabilirdi


Çevrede esnaf olan Sebahattin Tekkol, “Büyük bir patlama sesi duydum. Otobüs üstgeçidin altından geçerken yakıt deposu üstgeçide çarpmış. Daha sonra şiddetli bir patlama meydana geldi. Otobüsün içindeki polisler yaralanmış. Daha önce de benzer bir kaza yaşanmıştı. Sabahın erken saatlerinde olması, daha büyük bir faciayı önledi" dedi. Bir başka görgü tanığı da otobüs sürücülerinin yüksekliği hesaba katmaması nedeniyle benzer kazanın daha önce de olduğunu söyledi. Vatandaşlar, bundan sonra benzer olayın yaşanmaması için yetkililerin önlem alması gerektiğini söyledi. 


Emniyet'ten açıklama


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İETT otobüsünün Fatih'te tren üst geçidine çarpması sonucu meydana gelen patlamada 20 polis ile 6 zabıta memurunun yaralandığını açıkladı.


Yapılan açıklamada, "Yeni Kapı Miting Alanında yapılacak 'Teröre Karşı Tek Ses' konulu açık hava toplantısı için görevlilerimizi taşıyan İETT otobüsü, Fatih İlçesi Namık Kemal Caddesi üzerinde tren üst geçidine sıkışmış, sıkışma sonucu otobüsün gaz sistemine bağlı olarak patlama meydana gelmiştir. 20 polis ve 6 belediye zabıta görevlileri yaralanmış, yaralılardan 3 görevli ameliyata alınmış durumu hafif olan diğer görevlilerin ayakta tedavileri yapılarak taburcu işlemleri başlatılmıştır" denilidi


Otobüs alev almıştı


Aynı yerde yaklaşık 3 ay öncede İETT otobüsü kaza yapmıştı. Yakıt deposu patlayan otobüs alev almış, sürücüsü ağır yaralanmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS