Son Dakika

POMEM polislik sonuçları açıklandı! 2021 pa.edu. 27. dönem mülakat sonuçları sorgulama

A A

02.11.2021 - 09:06 Son Güncelleme:

POMEM mülakat sonuçları için gözünü pa.edu adresinde yer alacak polislik sonuçları açıklamasına çeviren adaylar geri sayımı sürdürüyordu. EGM bünyesinde polis olarak görev almak isteyen adayların mülakat sonuçları açıklandı. Peki, POMEM mülakat sonuçları nerede olacak? İşte 2021 pa.edu. 27. dönem mülakat sonuçları sorgulama ekranı detayları..

POMEM polislik sonuçları açıklandı! 2021 pa.edu. 27. dönem mülakat sonuçları sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis olarak görev alacak adaylar son aşama olan mülakatlara geçtiğimiz günlerde katılmıştı. Mülakatların tamamlanmasının ardından da gözler bu kez gelecek sonuç açıklamasına çevrilmişti. Adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak için gelecek sonuçları bekliyordu. POMEM mülakat sonuçları için gözler pa.edu adresi üzerinden açıklandı.

POMEM 27. DÖNEM SONUÇLARI AÇIKLANDI

Mülakat sonuçları son dakika olarak açıklandı. Sözlü sınav sonuçları adaylara Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet adresi olan www.pa.edu.tr üzerinden duyuruldu. Adaylara ek olarak posta yolu sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğinde olacak.

Pa.edu için tıklayınız…

MÜLAKATLAR NASIL YAPILIYOR?

Adaylar rastgele çekilen karttan soru ile karşılaşıyor. Bu soruya verdiği yanıt üzerinden aşağıdaki esaslara göre puanlama yapılıyor.

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi