Putin Türkiye'yi teröre destek vermekle suçladı

Putin Türkiye'yi teröre destek vermekle suçladı

Türkiye'nin El Nusra'yı desteklediği ve 80 teröristten oluşan grubu Suriye'ye geçirdiği iddialarının ardından Rusya yeni bir suçlamada daha bulundu. Türkiye'yi "teröristlerle" temas halinde olmakla suçlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin bu nedenle terörle başa çıkamadığını ileri sürdü.

Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre, Putin, vatandaşlarının Türkiye'ye tatile gelememelerini terör saldırılarının tehdidi altında olmalarına bağladı. Türkiye hükümetinin terör ile başa çıkamadığını iddi eden Putin, buna ilişkin iddialarını da sürdürdü. Putin, şunları söyledi:


Putin'den Esad'a destek mesajı


"Hepimizin bildiği koşullarda şu anda vatandaşlarımızın alıştığı yerlere seyahat etmeleri ile ilgili bazı zorluklar var. Bizim suçumuz dışında gelişen ve maalesef ülke hükümetinin yakınında bulunan ülkelerden çeşitli örgütlerin akışıyla başa çıkamadığı bilindik ilişkilere sahip olduğumuz Türkiye'den bahsediyorum. Bu akış ile başa çıkamamalarının sebebi onlarla temas halinde olmalarıdır."


Putin-Obama Türkiye sınırını görüştü


Daha önce Rusya Silahlı Kuvvetleri Ana Harekat Müdürlüğü Başkanı Sergey Rudskoy da Türkiye'nin El Nusra terör örgütünü silah ve insan gücü ile desteklediğini öne sürmüştü. Geçen hafta sonunda Rusya Savunma Bakanlığı, El Nusra'nın 80 teröristten oluşan birliğinin Türkiye'den Suriye'ye geçtiğini iddia etmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS