Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Bayram tatili kaç gün? İşte detaylar

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Bayram tatili kaç gün? İşte detaylar

Ramazan Ayı’nın gelmesiyle birlikte gözler Ramazan Bayramı’na çevrildi. Bayramın ne zaman kutlanacağı en çok araştırılanlar arsında ilk sıralarda yer alıyor. Öte yandan bayramla birlikte bayram tatili de en çok merak edilenler arasında… Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek? İşte merak edilen detaylar…

Ramazan Ayı sevinci Türkiye ve İslam dünyasının genelinde hissediliyor. Oruçlar tutulup, teravihler kılınıp, hatimler indirilerek 11 ayın sultanı Ramazan’a veda edilecek. Ramazan sona ermesiyle birlikte İslam Dünyası Ramazan Bayramı’nı eda edecek. Tatil planı yapanların ise bir numaralı gündemi Ramazan Bayramı’nın ne zaman kutlanacağı… Bununla birlikte “2019 Bayram tatili kaç gün?” sorusunun cevabı da en çok arananlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.


Peki, Ramazan Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek? İşte merak edilen soruların cevabı…


RAMAZAN BAYRAMI 2019 NE ZAMAN?


Ramazan Bayramı, bilindiği üzere Ramazan Ayı’nın bitimiyle başlayan Şevval Ayı’nın ilk üç gününde kutlanıyor. Hicri ve Miladi takvim arasındaki 10 günlük zaman farkı nedeniyle Ramazan Ayı gibi Ramazan Bayramı da her yıl Miladi takvime göre 10 gün geri gelmektedir. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı 15, 16, 17 Haziran tarihinde kutlandı. Bu yıl ise bayram 4, 5 ve 6 Haziran tarihinde kutlanacak.


Ramazan Bayramı 2019 tarihi 1. gün: 4 Haziran Salı


2019 RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?


Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı günü başlayacak. Pazartesi günü arefe günü… Yani Pazartesi günü tam gün, Cuma günün de tatil edilmesi halinde tatil 9 güne çıkacaktı. Beklenen gelişme gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı kararı ile 3 Haziran Pazartesi ve 7 Haziran Cuma günü tam gün tatil edildi. Hafta sonu tatilleri ile birlikte 2019 Ramazan Bayramı tatili süresi 9 güne çıktı. Yani bu yıl Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS