Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan başlangıcı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan başlangıcı tarihi

Ramazan Bayramı, üç ayların yaklaşmasıyla birlikte İslam Dünyası’nda en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Öte yandan, üç ayların sonuncusu ve 11 ayın sultanı Ramazan heyecanla bekleniyor. Peki; Ramazan başlangıcı ne zaman? Ramazan Bayramı ne zaman? İşte, 2019 Ramazan Ayı ile ilgili detaylar…

Ramazan Ayı, 2019 yılı dini günler takviminde en çok aratılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle üç ayların başlamasıyla birlikte Ramazan başlangıcı ve imsak ve iftar saatleri merak ediliyor. Peki; Ramazan 2019 ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan iftar ve imsak saatleri…

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan Ayı, başta da belirttiğimiz gibi Hicri takvimde 9. Aydır… Ancak Hicri Takvim ve Miladi Takvim arasında zaman farkı nedeniyle Ramazan Ayı her yıl bir önceki yıla göre 10 gün geride başlamaktadır. Bu nedenle geçtiğimiz yıl 16 Mayıs Çarşamba günü başlayan Ramazan Ayı bu yıl yani 2019’da 6 Mayıs Pazartesi günü başlayacaktır.

RAMAZAN AYI BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 MAYIS

Ramazan Ayı içerisinde büyük öneme sahip olan Kadir Gecesi ise 31 Mayıs’ı 1 Haziran’a bağlayan gece idrak edilecek.

İMSAK VE İFTAR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Hicri takvimde Ramazan Ayı’nın ardından ise gelen Şevval Ayı’nın ilk 3 günü ise Ramazan Bayramı olarak kutlanmaktadır. Peki; 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı 4 Haziran günü başlayacak.

Ramazan Bayramı birinci gün: 4 Haziran Salı

Ramazan Bayramı ikinci gün: 5 Haziran Çarşamba

Ramazan Bayrımı üçüncü gün: 6 Haziran Perşembe

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN MÜ?

Normal şartlarda Ramazan Bayramı’nın 3 günü ve Arefe günü yarım gün resmi tatildir. Ancak bu yıl Ramazan Bayramı’nın birinci günü Salıya denk geliyor. Pazartesi de arefe günü olduğu için yarım gün. Eğer Pazartesi ve Cuma günleri tam gün izin ilan edilirse hafta sonları da eklendiğinde Ramazan Bayramı tatili 9 günce çıkacak. Ama hemen belirtelim ki bu yönde henüz alınmış resmi karar bulunmuyor.

2019 DİYANET DİNİ GÜNLER TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS