Ramazan Bayramı ne zaman, bayram tatili hangi gün başlıyor?

Ramazan Bayramı ne zaman, bayram tatili hangi gün başlıyor?

2019 Ramazan Bayramı tatili için sayılı günler kaldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada Arefe Günü’nün ve cuma gününün tatille birleştirilerek bayram tatili süresinin 9 güne çıkarıldığı belirtilmişti. Peki, Ramazan Bayramı ne zaman idrak edilecek ve bayram tatili hangi gün başlayacak?

Ramazan Bayramı tatilinin ne zaman başlayacağı tatil için plan yapan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. 2019 yılında Ramazan ayının 29 gün olarak idrak edilecek olması nedeniyle bayramın başlangıç süresi 1 gün erken olmuştu. İşte Ramazan Bayramı başlangıcı ve tatille ilgili detaylar…


RAMAZAN BAYRAMI HANGİ TARİHTE?


Diyanet’in dini günler takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 4 Haziran 2019 Salı günü Ramazan Bayramı’nın ilk günü idrak edilecek. 3 Haziran 2019 Pazartesi günü ise Arife günü olacak.


BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Memurların idari izinli sayılacakları 9 günlük bayram tatili ise 1 Haziran 2019 Cumartesi günü başlayacak 9 Haziran 2019 Pazar günü sona erecek.


KADİR GECESİ NE ZAMAN?


Kadir Gecesi bu yıl 31 Mayıs 2019 Cuma gününe denk gelecek. Kadir Gecesi’nden 3 gün sonra ise Arefe Günü idrak edilecek.  


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS