'Rambo' lakaplı cezaevi firarisi PKK'lı yakalandı

'Rambo' lakaplı cezaevi firarisi PKK'lı yakalandı

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda, polise silahlı saldırıda bulunan, çeşitli soygunlara karışan, iş adamlarını ölümle tehdit ederek topladığı paraları terör örgütüne aktardığı belirlenen cezaevi firarisi 'Rambo' lakaplı PKK'lı Musa A., yakalandı. Zanlının üzerinden tabanca, kurşun geçirmez yelek, kar maskesi ile örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2013 yılında gasp suçundan cezaevinde yatarken tedavi edilmek üzere götürüldüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde firar eden ve 'Rambo' lakabıyla tanınan PKK'lı Musa A., yakalandı.


Diyarbakır Valiliği'nden Musa A.'nın yakalamasıyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:


"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince BTÖ eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik devam eden çalışmalar kapsamında ilimiz Bağlar İlçesi'nde çok sayıda suçtan aranması bulunan ve cezaevi firarisi olan bir örgüt mensubu yakalanmıştır. 03.12.2013 tarihinde Diyarbakır D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunmakta iken tedavi amaçlı olarak götürüldüğü sağlık kurumundan firar eden ve ilimizde bulunan işadamlarından BTÖ adına vergilendirme adıyla para toplama suçu başta olmak üzere, 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'silahlı yağma', 'nitelikli yağma', 'kamu malına zarar verme', 'hükümlü veya tutuklunun kaçması', 'hükümlü ve tutuklunun tehdit ve cebir kullanarak kaçması', 'basit yaralama' ve 'bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme' suçları olmak üzere toplam 10 ayrı suçtan aranan M.A isimli şahıs 03.01.2016 tarihinde İlimiz Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi'nde düzenlenen operasyon ile yakalanmıştır. Yakalanan şahsın yapılan üst aramasında, 1 adet tabanca, tabancaya ait 3 adet şarjör ve çok sayıda fişek,1 adet balistik yelek, 2 adet sahte nüfus cüzdanı, 1 adet kesici alet, 1 adet el feneri, 1 adet kar maskesi, çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir."


MHP'de 'yeter sayı'ya ulaşıldı


Polislere yönelik eyleme hazırlanıyordu


Yakalanan PKK'lı Musa A.'nın Diyarbakır'da hastaneden kaçtıktan sonra Kaboni'ye gidip bir süre burada kaldığı belirlendi. Musa A., geçen yıl Sanayi Sitesi'nde 1 polisi silahla yaralamıştı. Üzerinde sürekli 2 tabanca ve 2 el bombası ile çelik yelekle dolaştığı kayıtlara geçen Musa A.'nın kentte polise yönelik büyük bir eylem hazırlığında olduğu belirlendi.


Davutoğlu, TBMM Başkanı'ndan randevu talebinde bulundu


Merkez Bağlar İlçesi Göletli Park civarında düzenlenen operasyonla yakalanan ve 40 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Musa A.'nın sorgusu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS