Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan: "Yanlış anlaşıldım"

Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan: "Yanlış anlaşıldım"

Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, Reina saldırısının ardından yaptığı ilk açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade etti.

Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, ‘Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi' sözlerinin’ yanlış anlaşıldığını ifade etti.


Hurriyet.com.tr’den Toygun Atilla’nın haberine göre; saldırıya uğrayan Reina’nın sahibi Koçarslan saldırının ardından yaptığı açıklamada; "Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. Göz göre göre bu saldırı meydana geldi” sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek: "Amerikan istihbaratı bana bilgi vermedi. 29 Ekim'de gazetelere, televizyonlara yansıyan ve kendi vatandaşlarına yönelik yaptıkları uyarıyı anlatmaya çalıştım" dedi.


İşte saat saat Reina'daki terör saldırısında yaşananlarReina saldırısından ilk görüntü


Dünya basını Reina saldırısını böyle gördü


Mehmet Koçarslan: "Acımız bile tazeyken maalesef sözlerimden yanlış anlamlar çıkartılmış"


Mehmet Koçarlaslan'ın bu sözlerinin yayınlanmasının ardından ise bu sözler bir takım çevreler tarafından, 'Amerikan istihbaratınının işletme sahibi Mehmet Koçarslan'a bilgi verdiği’ şeklinde yorumladı ancak sabah saatlerinde Koçarslan şunları söyledi: 'İçim kan ağlıyor. Canlarımız öldü. Arkadaşlarım, misafirlerim öldü. İçim kan ağlıyor. Acımız bile tazeyken maalesef sözlerimden yanlış anlamlar çıkartılmış. Amerikan istihbaratı bana bilgi vermedi. 29 Ekim'de gazetelere, televizyonlara yansıyan ve kendi vatandaşlarına yönelik yaptıkları uyarıyı anlatmaya çalıştım. Dediğim sadece budur, verdiğim tepki buna yöneliktir. 17 Aralık'tan beri Beşiktaş'tan Bebek istikametine kadar İstanbul polisi 3 ayrı noktada kontrol noktası oluşturmuştu. Polis arkadaşlar yağmurda, çamurda görev yapıyor, aramalar gerçekleştiriyordu. Hatta dün bu kontrol noktaları 4'e çıkartılmış. Benim çalışanlarım bile işyerine bu aramalardan geçerek gelmişler. Bütün bu önlemlere rağmen hain saldırı gerçekleşti' dedi.


Kılıçdaroğlu'ndan Reina katliamı açıklaması


Görgü tanıkları Reina'daki saldırıyı anlattı


Bakan Soylu: “Bu tip istihbaratlar sürekli geliyor’


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, İstanbul için yoğun önlemler alındığını belirterek, "Milletimizin şunu bilmeye hakkı var. Gerek DEAŞ, gerek PKK, gerekse DHKP-C içinde bulunduğumuz durumda gerek yabancı servisler, gerekse de kendi istihbarat örgütlerimiz. Bu tip ihbarlar gelmektedir. Kimisi isme dayalı, kimisi de daha ziyade şurada bir olay olacak yönünde. Özellikle yılbaşı ile ilgili arkadaşlarımız her tarafta önlemler aldı. En yoğun önlemler de İstanbul'da alındı. Buna yönelik ihbarlar hep söz konusu olmuştur. Bir kısmı istihbarat, bir kısmı emniyet güçlerimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde ortaya çıkmaktadır. İstanbul Emniyet Müdürümüz de olay saatinden çok kısa bir süre önce bölgedeydi Ortaköy'deki o Beşiktaş Belediyesince düzenlenen etkinlik alanının denetlenmesi için. Özellikle yılbaşından önce birçok operasyon da gerçekleşti. Bu tip istihbaratlar sürekli geliyor, buna yönelik tedbirler arkadaşlarımız tarafından alınıyor" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS