Reşadiye'de kaybolan çocukların babalarını dolandırmaya çalıştılar

Reşadiye'de kaybolan çocukların babalarını dolandırmaya çalıştılar

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde yaklaşık 3 ay önce kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı ile 8 yaşındaki Bayram Erol hala bulunamadı, çevredeki aramalar sonlandırılmıştı. Çocukların aileleri bulanlara para ödülü vereceklerini açıkladı. Ama bu da istismar konusu oldu. Çocuklarını bulmak için çırpınan bu iki babayı dolandırıp, ödül parasını almak için telefon yağdı.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'un ailelerinin, çocuklarını bulanlara para ödülü vereceklerini açıklamalarının ardından 20'ye yakın kişi tarafından telefonla aranarak dolandırılmak istendiği bildirildi.


Reşadiye'deki kayıp çocuklar yeniden aranıyor


Kayboldukları ilk günden bu yana umutla çocuklarının yolunu gözleyen acılı aileler, evlatlarının bulunmasına katkı sağlayacak kişilere kredi çekerek 100 bin lira ödül vereceklerini açıklamasının ardından, asılsız telefon ihbarları ve dolandırıcılar tarafından rahatsız edilmeye başlandı.


Kayıp çocuklardan 49. günde de haber yok


Bayram Erol'un babası Ömer Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukların 87 gündür kayıp olduğunu söyledi.


Çocukların kaybolmasının ardından yüzlerce kişinin kendilerini aradığını anlatan Erol, "Telefonla arayan bazı kişiler, 'hocayım' diye başlıyor, sonra lafı paraya getiriyor. Bugüne kadar belki de 20 kez telefonda dolandırılmak istendim. Açıyorlar telefon, 'Bu kadar para ver, biz sana yardımcı olacağız' diyorlar. Ben bunları Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.


Tokat'ta kayıp çocuklar için Kelkit'teki aramalara son verildi


Dursun Kaan'ın babası İbrahim Taşcı da birkaç gün önce birisinin arayarak çocukların ellerinde olduğunu söylediğini, buluşma adresi olarak da Sivas Otogarı'nı verdiğini anlattı.


"Çocukları görelim ya da sesini duyalım" deyince arayan kişinin hasta olduğunu belirttiğini aktaran Taşcı, "Sesini duymakta ısrar edince telefon kapandı. Daha sonra, arayan telefon numarasının üzerine kayıtlı olduğu kişinin üzerine 15 hat daha bulunduğunu öğrendik. Bizi arayan numaraları aradığımızda Çankırı, Diyarbakır, İstanbul, Ankara gibi değişik illerdeki kişiler çıkıyor" ifadelerini kullandı.


Emniyet yetkilileri, çocukları arama çalışmalarının sürdüğünü, ailelerle irtibat halinde olduklarını kaydederek, aileleri dolandırmak isteyen kişilerin yakalanması için de çalışma yapıldığını bildirdi.


Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 29 Aralık 2015'te komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol, oyun oynarken kaybolmuş, arama çalışmalarından sonuç alınamamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS