'RTGD Medya Oscarları" ödülleri sahiplerini buldu

'RTGD Medya Oscarları" ödülleri sahiplerini buldu

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödül Töreni'nde ödüle layık görülen isimler, ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı. "Yılın Sabah Programı Medya Oscarı"na CNN Türk'te yayımlanan "Parametre" programı ile Mine Uzun ve "Yılın Tartışma Programı Medya Oscarı"na da CNN Türk'te yayımlanan "Tarafsız Bölge" programı ile Ahmet Hakan layık görüldü.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin (RTGD) geleneksel "Medya Oscarları Ödülleri"ni kazanan isimler ödüllerini aldı.

RTGD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl 41. kuruluş yıl dönümünü kutlayan dernek, "2018 Yılı Medya Oscarları Ödülleri"nin kazananlarını belirledi.

16 farklı kategori ve 3 özel ödül ile toplam 19 ödül belirleyen RTGD, 15 radyo ve televizyon ile 18 programcıya ödül verilmesini kararlaştırdı. 5 dalda kadın televizyoncu ve radyocular ödüle layık görüldü.

Ödül alan isimler

"Yılın Reality Haber Programı Medya Oscarı"na ATV'de yayımlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert", "Yılın Sabah Programı Medya Oscarı"na CNN Türk'te yayımlanan "Parametre" programı ile Mine Uzun, "Yılın ekonomi Programı Medya Oscarı"na Bloomberg Tv'de yayımlanan "Sabah Raporu" programı ile Açıl Sezen, "Yılın Tartışma Programı Medya Oscarı"na da CNN Türk'te yayımlanan "Tarafsız Bölge" programı ile Ahmet Hakan layık görüldü.

"Yılın Kuşak Haber Programı Medya Oscarı'' A Haber'de yayımlanan "Akşam Ajansı" programı ile Salih Nayman'a, "Yılın Spor Programı Medya Oscarı'' A Spor'da yayımlanan "Transfer Raporu" programı ile Aykut İnce'ye verildi. 

"Yılın TV Dizisi Medya Oscarı" ATV'de yayımlanan "Sen Anlat Karadeniz''e, "Yılın Kadın Oyuncusu Medya Oscarı" Kanal D'de yayımlanan "Zalim İstanbul" dizisinden Deniz Uğur'a, "Yılın Erkek Oyuncusu Medya Oscarı" ATV'de yayımlanan "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinden Turgay Tanülkü'ye gitti.

"Yılın Gündüz Kuşağı Programı Medya Oscarı"ını Beyaz TV'de yayımlanan "Hayatta Herşey Var" programı ile Nur Viral, "Yılın Aktüel Kuşak Programı Medya Oscarı"nı Show TV'de yayımlanan "Zahide Yetiş"le Zahide Yetiş, "Yılın Gezi-Kültür Programı Medya Oscarı"nı TRT 2'de yayımlanan "Evliya Çelebi'nin Dünya Şehirleri" programı ile Faruk Aksoy, "Yılın Belgesel Programı Medya Oscarı"nı TRT Belgesel'de yayımlanan "Su Savaşları", "Yılın Radyosu Medya Oscarı"nı NTV Radyo, "Yılın Radyo Yapımcısı Medya Oscarı"nı Turkuvaz Radyo'dan "Hop Dedik Ayhan", "Yılın Yerel Kanalı Medya Oscarı"nı Ordu'dan Altaş TV aldı.

"Cengiz Polatkan Özel Ödülü" Kanal 24'ten "Moderatör Gece" programı ile Ardan Zentürk'ün, "Nursal Tekin Özel Ödülü" TRT Türk'te yayımlanan "Amerika'da Bir Türk" programı ile Erkan Tarhan'ın, "Mustafa Cambaz Özel Ödülü" A Haber'de yayımlanan "Tarihin İçinden" programı ile Çetin Demirer, Saygın Terzi ve Emrah Öncül'ün oldu.

"Yılın Kadın Oyuncusu Medya Oscarı" Kanal D'de yayımlanan "Zalim İstanbul" dizisinden Deniz Uğur'a verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS