Rus savaş gemisi Boğaz'dan geçti, havadan, karadan, denizden önlem alındı

Rus savaş gemisi Boğaz'dan geçti, havadan, karadan, denizden önlem alındı

Rusya donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti. Ege Denizi yönünden gelen 142 borda numaralı "Novocherkassk" isimli savaş gemisi sabah saatlerinde Marmara Denizi'nden boğaza girdi. Geçis sırasında havadan karadan ve denizden güvenlik önlemi alındı. Sahil güvenlik botunun yanı sıra deniz polisi ve polis helikopteri de gemiye eşlik etti.

Rusya donanmasına ait savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçti.  142 borda numaralı "Novocherkassk" isimli savaş gemisi sabah saat 07.15 civarında Marmara Denizi'nden boğaza girdi. Geçis sırasında  havadan, karadan ve denizden önlem alındı. 


Rus savaş gemisinin İstanbul Boğazından geçişi sırasında polis sahil güzergahlarında bekledi. 2 sahil güvenlik botu ve 1 sahil güvenlik gemisinin eşlik ettiği savaş gemisini polis helikopteri de havadan takip etti. Gemi, Karadeniz'e doğru ilerledi.


Bir Rus gemisi daha geçti


Rusya'ya ait 142 borda numaralı 'Novoçerkassk' adlı savaş gemisinin sabah ki geçisinin ardından  031 borda numaralı savaş gemisi 'Aleksandr Otrakovskiy' de yaklaşık 3 saat sonra, saat 11.00 sıralarında İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Bu geminin boğazdan geçişi sırasında da polis ekipleri sahilde belli noktalarda bekledi. Denizden Sahil Güvenlik Botları, havadan da bir helikopter geçişe eşlik etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS