Rusya'dan ABD'ye sert yanıt

Rusya'dan ABD'ye sert yanıt

Putin'in zenginliğinin kaynağının "yolsuzluk" olduğu iddiasına Kremlin'den sert yanıt geldi. Kremlin Basın Sözcüsü Peskov "Bu açıklamayı çirkin ve aşağılayıcıgörüyoruz. Bu konuda Washington yönetiminden açıklama bekliyoruz" dedi.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Amerikalı bazı yetkililerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "yolsuzluğa karıştığı" açıklamalarına ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama beklediklerini söyledi.


ABD'den flaş Rusya açıklaması


Moskova'da konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, söz konusu açıklamaların gerek uluslararası ilişkiler gerekse de Rusya-Amerika ikili ilişkileri bakımından "kabul edilemez" olduğunu belirterek, "Bu açıklamayı çirkin ve aşağılayıcı görüyoruz. Bu konuda Washington yönetiminden açıklama bekliyoruz" dedi.


Peskov, ABD'nin bu yöndeki açıklamalarının Rusya'da 2018'de düzenlenecek başkanlık seçimine yönelik olduğunu savunarak, "Ben ABD Başkanı için böyle aşağılayıcı bir açıklama yapsaydım işimden kovulurdum" ifadelerini kullandı.


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısında, ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Finansal İstihbarat Birimi Müsteşar Vekili Adam Szubin’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yolsuzluğa karıştığı yönündeki sözlerine ilişkin konuşmuştu. Toner, “Genel olarak konuşmam gerekirse Rus hükümetinin yolsuzluğuhakkındaki düşüncelerimiz çok iyi bilinmektedir. Rus hükümetinin birçok mertebesinde yolsuzluk olduğu yönündeki kaygılarımız devam etmektedir” demişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS