Sabah saatlerinde altın fiyatları: 13 Temmuz'da gram altın çeyrek altın fiyatı ne kadar?

Sabah saatlerinde altın fiyatları: 13 Temmuz'da gram altın çeyrek altın fiyatı ne kadar?

13 Temmuz 2018 altın fiyatları, bugün sabah saatlerinde altın ons değeri 1.241 Dolar'a düşerken gram altın çeyrek altın fiyatı, Kapalı Çarşı'da ne kadar? Dün Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın enflasyon ve merkez bankası açıklamalarından sonra yükselişte olan değerlerde düşüş gözlemlendi. NATO zirvesinde beklenen 'ticaret savaşları' gerginliği yaşanmazken, yeni sistem sonrası Kapalı Çarşı'da son durum nedir, ekonomi uzmanları piyasalara dair yorumları nelerdir?

Altın fiyatlarının 13 Temmuz sabah saatlerinde düşüş içerisinde olmasından ötürü altın kuyumucu fiyatları, 13 Temmuz alım-satım işlemlerinde son durum nasıl? Dün sabah saatlerinde başlayan yükseliş, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın ekonomi üzerinden yaptığı ilk resmi açıklamalarından sonra düşüş yaşandı. 

Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş'in altın yorumları bölümünde analiz ve gözlemleri: Dünya piyasalarında, yaşanan ticari, jeopolitik gelişmeler doğrultusunda temkinli bir bekleyiş olduğu gözlemleniyor.  ABD ve Çin arasında başlayan, etkisi tüm piyasalara yayılan ticaret savaşları ile Temmuz ayı bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

Dünya piyasalarındaki hareketliliğin etkisi ile birlikte, Türkiye’de siyasi gündem de altın değerlerini yakından ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabinesinin açıklanmasının ardından piyasalarda önce hızlı bir tepki görüldü. Doların hızlı bir yükseliş gösterdiğini buna bağlı olarak altın değerlrinde  yükseliş olduğunu görüyoruz.

12 Temmuz 2018 itibariyle altın ons değeri 1.244 Dolar'dan işlem görürken, gram altın alış 192.36 liradan işlem görürken, gram altın satış 194.06 Türk Lirası, Çeyrek altın alış 314.25 liradan işlem görürken, çeyrek altın satış 320.55 Türk Lirası.

Temmuz ayına düşüşle başlayan altın oranları dünyada ve ülkemizde yaşanan son gelişmelerle birlikte yükseliş trendine girdi. Belirttiğim gibi özellikle dünyadaki gelişmelerin küresel piyasalarda yarattığı tedirginlik yatırımcının hareket alanını kısıtladığından Temmuz ayının bu şekilde devam edeceğini öngörüyorum.

PIRLANTADA YÜKSELİŞ TRENDİ YAŞANIYOR

Önemli yatırım araçlarından biri olan altının yanı sıra pırlanta taş da son yıllarda yatırım aracı olarak önem kazanmıştır. Pırlanta taş fiyatlarına baktığımızda genel olarak yılın ilk ayında bir yükseliş trendi görülüyor. Temmuz ayının ikinci haftası itibariyle pırlantanın en iyi rengi olarak bilinen D color / 1 ct (karat) taş fiyatları geçen aya göre %5 artış göstererek 8600 dolara yükselmiştir. Getiri sağlayan, verimli yatırım araçlarından biri olan pırlanta taş fiyatlarında yükseliş trendinin devam edeceği öngörülmektedir. 

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI ALIM-SATIM DEĞERLERİ 13 TEMMUZ 2018

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın alış 192.50  liradan işlem görürken, gram altın satış 194.14 Türk Lirası. (12 Temmuz'da gram altın 192.81 liradan işlem görüyordu)

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın alış 314.41  liradan işlem görürken, çeyrek altın satış 320.83 Türk Lirası. (12 Temmuz'da çeyrek altın 318.38 liradan işlem görüyordu)

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını fiyatı, alış 1294.09 liradan işlem görürken, Cumhuriyet altını satış 1307.15 Türk Lirası. (12 Temmuz'da Cumhuryet altını 1297.84 liradan işlem görüyordu)

22 AYAR ALTIN BİLEZİK NE KADAR?

22 ayar altın bilezik alış 176.06  liradan işlem görürken, 22 ayar bilezik satış 177.86 Türk Lirası.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın alış 1270.62 liradan işlem görürken, tam altın satış 1283.51 Türk Lirası.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın alış 628.93 liradan işlem görürken, yarım altın satış 641.73 Türk Lirası.

REŞAT ALTIN NE KADAR?

Reşat altın alış 1265.37 liradan işlem görürken, Reşat altın satış 1280.44 Lirası.

SAHTE ALTIN NASIL ANLAŞILIR?

CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı, son zamanlarda değeri hızlıca yükselen altın piyasasıdna sahte altın nasıl anlaşılır, sorusuna yanıt aradı. Kuyumcular, altına yatırım yapmak isteyenler 3 konuda uyardı. İşte kuyumcuların önemli uyarıları....


{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS