Sağlık Bakanı'ndan zorunlu aşıya yasal düzenleme açıklaması

Sağlık Bakanı'ndan zorunlu aşıya yasal düzenleme açıklaması

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesinin ailenin rızası olmadan zorla aşılama yapılamayacağına ilişkin kararının aşı programlarını etkilemeyeceğini, aşılama programlarının uygulanmasına aynen devam edileceğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, yeniden bir yasal düzenleme yapılacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Sağlık Bakanları Konferansı'na katıldı.  Bakan Müezzinoğlu, Çırağan Sarayı'ndaki konferansta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  


Anayasa Mahkemesi'nden zorunlu aşı kararı 


Toplumun hakları önemli


Gazetecilerin Anayasa Mahkemesinin aşı kararını hatırlatması üzerine Müezzinoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin önermiş olduğu karar ve gerekçelerine bakarak yeniden bir yasal düzenleme yapılacağını söyledi. Bakanı Müezzinoğlu," Bireyin hakkı toplumun haklarını, sağlıklı geleceğini bozuyorsa burada karar toplumu ve diğer bireyleri koruma yönünde olacaktır. Anayasa Mahkemesi keşke bilim kurumlarının görüşünü alarak karar verseydi. Birey hakları önemli ama toplumun hakları onun önünde" diye konuştu.Sahte içkiden yaşanan ölümler


Sahte içkiden yaşanan ölümlerin ardından denetimlerin sıklaştırıldığını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, "Burada kullanıcının duyarlılığı önemli. Ucuz, ne olduğunu bilmediği veya bildiği ama daha önce bana zararı olmadı deyip devam etmesi kendi kendine intihardır. Bütün denetimler yeniden gözden geçirilmesi gereken konu. Bugün itibariyle 99 müracaat olduğu notu var. 32 insanımızı kaybettik. Yoğun bakımda 4, serviste de 1 kişi var" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS