Son Dakika

Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs takip sitesi erişime açıldı

A A

28.03.2020 - 15:15

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde ilk kez açıkladığı koronavirüs günlük durum takip sitesi erişime açıldı. Test, vaka ve vefat sayılarının gün gün yerini alacağı sitede covid-19 ile ilgili diğer detaylar da olacak. İşte Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi içerisinde yer alan bilgiler…

Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs takip sitesi erişime açıldı

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi ile hem günlük hem de genel tablo takip edilebilecek. Sitede her gün yapılan test sayısı, pozitif çıkan vaka sayısı ve vefat eden hasta sayısı ile ilgili detayların yanı sıra genel tablodaki durum da aktarılacak. İşte siteyle ilgili bazı detaylar…

GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU

Bu tablo üzerinden ilgili günde kaç kişiye test yapıldığı, yapılan testlerden kaçının pozitif çıktı ve o gün hayatını kaybeden kaç kişinin olduğu bilgileri öğrenilebilecek.

TÜRKİYE GENEL KORONAVİRÜS TABLOSU

Bu tablo üzerinden de şimdiye kadar yapılan toplam test sayısı, yapılan testler sonucunda ortaya çıkan toplam vaka sayısı, covid-19 nedeniyle şimdiye kadar vefat eden hasta sayısı, yoğun bakımda tedavisi devam eden hasta sayısı, entübe edilen hasta sayısı ve iyileşen hasta sayısı gibi bilgilere ulaşılabilecek.

Aynı şekilde tablo üzerinden grafik şeklinde Türkiye’de hastalığın seyrinin nasıl devam ettiği bilgisi paylaşılacak. Bakanlık yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemlerle yukarı yönlü seyrin öncelikle durması ardından yatay seyirde ilerlemesi ve son olarak aşağı yönlü şekilde seyrini sürdürmesini amaçlıyor. Grafik aşağı düşmeye başladığında vaka sayılarında ve can kaybı sayılarında azalma görülecek.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...