Sağlık Bakanlığı personel alımı atamaları ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı atamaları ne zaman yapılacak?

Personel alımları ile ilgili önemli kurumlardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’ndan gelen açıklamalar sonrasında atamaların ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı süreci ile ilgili bazı detaylar…

Sağlık Bakanlığı personel alımı atamaları için geri sayım başladı. Geçtiğimiz günlerde Bakan Koca tarafından verilen müjdede atamalara ilişkin önemli ifadeler yer almıştı. İşte personel alımları ile ilgili son gelişmeler ve konuyla ilgili son detaylar…


29 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK?


2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirten Koca, "Bunun ilk etabı olarak 6 bin 829 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık memuru olmak üzere odyolog, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi gibi alanlarda 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. Önümüzdeki ay olmasıyla ilgili bütün hazırlığımızı yaptık, kılavuz hazırlığımız bitti. ÖSYM'ye gönderdik." ifadelerini kullandı.


PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?


Sağlık Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili bütün çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız. Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz."


PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMLARI


12 bin personel alımıyla ilgili branş dağılımı belli oldu.  İlk etapta 6 bin 835 hemşire, 1000 ebe, 3000 sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi olan kişiler KPSS puanıyla atanacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS