Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

2017 yılında Sağlık Bakanlığı personel alımı olacağı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı'nın 16 bin memur alımı yapacağı konusu T.C. Resmi Gazete'de yayınlandı ancak personel alımının ne zaman başlayacağına dair tarih verilmedi. Vatandaşlar merakla "Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman başlayacak?" sorusuna yanıt arıyor.

Sağlık Bakanlığı, 2017'de büyük bir personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Kimi bölgelerde istihdamda yaşanan sorunlardan dolayı sağlık personeli kadroları yetersiz durumda. Buna çözüm Sağlık Bakanlığı personel alımı ile getirilecek. 16 bin personel Bakanlık bünyesinde göreve başlayacak. Bu kapsamda görev yapacak sözleşmeli personeller istihdamda sıkıntı yaşanan bölgelerde istihdam edilecek ve buradaki sağlık personeli sıkıntısına çözüm getirilecek. Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunun T.C. Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından atama bekleyen sağlık çalışanları umutlandı. Şu anda başvuruların ne zaman yapılacağına dair bir bilgi yok ancak başvuru yapacak olanlar süreci takip ediyor. Sağlık personeli alımı ile göreve başlayacaklar çeşitli branşlarda ve Bakanlığa bağlı çeşitli kurumlarda görev yapacaklar.


PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?


Personel alımı yapılacağı kesinleşse de, henüz ne zaman yapılacağına dair bilgi bulunmuyor. Ancak 16 bin personel gibi ciddi bir rakamın konuşulduğu bu alımın bir sonraki tercih döneminde yapılabileceği düşünülüyor.


16 bin personel alımında göreve başlayacak adaylar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde görev yapacak. Buna göre; 220'si acil sağlık hizmetlerinde, 60'ı ilçe sağlık müdürlüklerinde, bin 886'sı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde, 958'i entegre ilçe hastanelerinde, 10 bin 500'ü yataklı tedavi kurumlarında, 422'si Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde, 34'ü halk sağlığı laoratuvarlarında, 920'si toplum sağlığı merkezlerinde, bini ise sağlık evlerinde çalışacaklar.


İstihdam edilecek personellerin 8 bin 274'ü uzman tabip, 6 bin 669'u tabip, 1'i diş tabibi, 1'i diyetisyen, bin 3'ü ebe, 5'i hemşire, 1'i psikolog, 45'i sağlık memuru, 1'i sağlık teknikeri olarak görev yapacak. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS