Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ile ilgili son dakika açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakanlığın bünyesinde istihdam etmek üzere 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyuran Koca, önemli bilgiler verdi. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ile ilgili detayların yer aldığı başvuru kılavuzu ÖSTM tarafından yayınlandı. Peki, başvurular ne zaman başlayacak?

Personel alımları ile ilgili son bilgilendirme Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlığın bünyesinde istihdam edilecek 8 bin 844 sözleşmeli personelin hangi branşlarda olacağı ortaya çıktı. İşte personel alımına ilişkin yapılan o açıklamada yer alan detaylar…


SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BRANŞ DAĞILIMI


Bu kapsamda, 3 bin 762'si hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 476'sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. 


BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?


Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir."SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU YAYINLANDI 


ÖSYM başvuru kılavuzunu erişime açtı. ÖSYM'den yapılan açıkla ise şöyle;  Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/4 Tercih Kılavuzuna saat 13.30'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.


PERSONEL ALIMI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...


Adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 20 Şubat 2020 tarihinde saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir.


Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS