2016 personel alımı başvuruları | Sahil Güvenlik Komutanlığı

2016 personel alımı başvuruları | Sahil Güvenlik Komutanlığı

2016 personel alımı başvuruları kurumlar üzerinden devam etmekteyken, bir ilan da Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan geldi. Komutanlık subay, astsubay ve uzman erbaş alımı yapacak. Toplam kaç memur alımı gerçekleşecek? Kaç subay, astsubay ve uzman erbaş alınacak? Başvuru tarihi ne zaman başlayacak ve şartlar neler olacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan personel alımı başvuruları başlamak üzere. Toplam 790 personel alımı olacak. Subay 50, Astsubay 105, Uzman erbaş 635.


Başvuru tarihi olarak komutanlık 17 Ekim 2016 tarihi belirledi. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2016 Pazartesi. Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kendi sitesinde olacak.


Başvuru kılavuzu Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın sitesinde yayımlandı. Kılavuza göre alınacak olan adaylar, kılavuzu baştan sona dek okuması gerekmektedir. Sorumluluk adaylara aittir. Başvuru yaparken şartlar iyi okunmalı ve ona göre seçim yapılmalıdır. Subay ve astsubay olmak isteyenler için en önemli şartı komutanlık duyurdu: Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasa dışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak", "Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak” Uzman erbaşlar için ise “Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak” şartı aranacaktır.


Subay başvurusu şartları: Komutanlık Sahil Güvenlik (Güverte ve Makine), Bilgisayar mühendisi, elektronik mühendisi, endüstri mühendisi, inşaat mühendisi ve makine mühendisi alacak. Adaylar tek bir alana başvurabilir, birden fazla alana başvuru yapamaz. Adayın; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başvuru olması, silah taşımaya dair bir engel olmaması, adayın genel ahlak kurallarını ihlal etmemesi, suçtan ötürü herhangi bir adli ceza almamış olması, alkol ve uyuşturucu gibi madde kullanımında tedavi olmaması, terör örgütü eylemlerine katılmamış olması. İstenilen bölümlerden yüksek lisans yerine lisans bölümünü bitirmiş olması. Yaş olarak 32 yaşını bitirmemiş olması.


SUBAY BAŞVURUSU KILAVUZUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Astsubay başvurusu şartları: Güverte, makine, idari, uçak bakımı, bilgi teknolojileri bölümüne alım olacak. Şartlar için subayların şartları geçerli olacaktır. Yaş durumunda ise 27 yaşını bitirmemiş olması. Lisansüstü ise yaş şartı 32 yaşını bitirmemiş olması şartı bulunmaktadır.


ASTSUBAY BAŞVURUSU KILAVUZUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Uzman erbaş şartları: Başvuru tarihleri içerisinde (17-31 ekim 2016) sözleşmeli er olarak ilk sözleşmesini (3 yıllık) tamamlayan ve müteakip sözleşme süreleri içerisinde bulunan ve 01 ocak 2016 itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olanlar (01 ocak 1987 ve sonrasında doğanlar) başvuru yapabilecektir. Sözleşme süresi sona ermiş olup, sözleşme yenilemeden sözleşmeli erlikten ayrılanlar için bu maddedeki yaş uygulaması geçerli değildir. Topçu, elektrikçi, ikmal, şoför, serdümen, motorcu, kurbağa adam, muhafız bölümlerine alım olacaktır. Yukardaki uyarıdan sonra normal prosedürde yaş şartı 25 yaşını bitirmemiş olması.


UZMAN ERBAŞ BAŞVURUSU KILAVUZUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS