Sahte içki davası sanığı: "Satmadan önce kendim denedim"

Sahte içki davası sanığı: "Satmadan önce kendim denedim"

İstanbul’da sahte içki faciasıyla yaşanan ölümlere ilişkin açılan ilk davanın görülmesine başlandı. Büfe işletmecisi sanık, sahte içkileri satmadan önce kendisinin de denediğini söyledi.

İstanbul’da geçtiğimiz yıl yaşanan sahte içki facialarına ilişkin açılan ilk davanın görülmesine başlandı. İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Metin Şahin ve Nihat Bahadır ile müşteki Celalettin Milyoner hazır bulundu.Kimlik tespitinde büfeci olduğunu belirten Şahin hakkındaki suçlamaları reddetti. Yaklaşık 30 yıl uğraştığı tekstil işinin batmasının ardından büfe işletmeye başladığını anlatan Şahin “Olay tarihinde henüz 1,5 aylık büfeciydim. Bu sırada ucuz içki isteyen müşteriler oluyordu. ‘Ucuz içki var, almak ister misin’ diye gelen kişilerde oluyordu. Ancak ilk başlarda almadım. Sonra Bulgar göçmeni Tuncer isimli şahıs getirdi. Bende kendisinden rakı ve viski aldım” dedi.


“ÖNCE KENDİM DENEDİM, BİR ŞEY OLMADI”


Bu içkileri satmadan önce kendisinin denediğini ve kardeşine de ikram ettiğini belirten sanık Şahin “Bize herhangi bir şey olmadı. Kardeşim ‘tadı fena değil’ dedi. Bazı esnaf arkadaşlara da ikram ettim. Gelen müşterilere de ara ara sattığım oluyordu. Maktülü tanımam” diye konuştu.


“AMİR BANA ‘19 ÖLÜ 80 YARALI VAR HEPSİ ÜZERİNE KALIR’ DEDİ”


Gözaltına alındığında Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldüğünü aktaran sanık Metin Şahin “ Kimden aldığımı hatırlamıyorum dedim. Bunun üzerine emniyet amirinin odasına götürüldüm. Odada televizyon açıktı. Amir, bana ‘bak 19 ölü 80 yaralı var. Ya kimden aldığını bize anlatırsın ya da bunların hepsi senin üzerine kalır’ dedi. Bunu üzerine şuurumu kaybettim. Sonra nezarette bana ‘Esenler’de oturan Nihat Bahadır’dan aldığını söyler misin?’ dediler. Ben de olur diyerek diğer sanık Bahadır’ın adını verdim. Kesinlikle içkileri ondan almadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum” şeklinde konuştu.


“SAHTE İÇKİ SATMADIM”


Duruşmada daha sonra söz alan diğer sanık Nihat Bahadır’da hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Hurda işleriyle uğraştığını aktaran Bahadır, “Sanık Metin Şahin’e kesinlikle içki satmış değilim. Arabada şişeler ve bir takım hurda eşyalar vardı. ayrıca 7 adet içki vardı. Beraatime karar verilsin” dedi.


“SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİYİM”


Duruşmada dinlenen müşteki Celalettin Milyoner ise “ Maktülün babasıyım. Rüstem ile İskender’de benim çocuklarımdır. Sanık metin Şahin’in sahibi olduğu büfeden içki aldıklarını söylemişlerdir. Oğlum İskender’de bir gün sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Evde olan son şişeyi de polislere teslim ettim. Sanıklardan şikayetçiyim” diye konuştu.Duruşmada daha sonra tanık ifadeleri ile devam edildi. Söz alan sanık avukatları da maktül Serdar Milyoner’in ölüm sebebinin tespiti için Adli Tıp Kurumundan rapor alınmasını talep etti.Tanık ifadelerinin ardından görüşü sorulan duruşma savcısı tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini istedi.


TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA


Ara kararını açıklayan mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Sanık Metin Şahin hakkındaki tutukluluk kararını oy birliği ile alan mahkeme Nihat Bahadır hakkında ki kararı ise oy çokluğu ile aldı. Oy çokluğu ile alınana karara Mahkeme Başkanı Erol Ceylan muhalefet şerhi koyarak Bahadır’ın tahliyesi yönünde oy kullandı. Maktül Serdar Milyoner’in ölümüne ilişkin Adli Tıp raporundan yeniden rapor almaya gerek olmadığını hükmeden mahkeme duruşmayı erteledi.


YARALAMA YÖNÜNDEN ASLİYE CEZAYA GÖNDERİLDİ


İstanbul’da sahte içki faciasıyla yaşanan ölümlere ilişkin hazırlanan ilk iddianamede bir maktül ve sahte içkiden zehirlenen 6 kişiye de mağdur olarak yer verilmişti. İddianameyi kabul eden İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi tensip kararı ile 6 mağdur yönünden dosyanın Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmesine karar vermişti. Mahkemenin bu kararı ile dava dosyasında kalan 2 tutuklu sanığın Serdar Milyoner’in ölümüne ilişkin yargılanmaları kısmı kalmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS