Şair Yılmaz Odabaşı ülkeyi terk etti

Şair Yılmaz Odabaşı ülkeyi terk etti

Şair Yılmaz Odabaşı, 1 Kasım seçim sonuçlarına tepki amacıyla Türkiye’yi terk etme ve Fransa’ya yerleşme kararı aldığını açıkladı.

Yılmaz Odabaşı Türkiye'yi terk ettiğini Twitter hesabından duyurdu. Kararını "politik bir rest" olarak nitelendiren Odabaşı "80'de askeri darbeden bugüne ödediğim bütün bedellere rağmen Türkiye'yi terk etmeyen ben, git-tiimm!!! Bu konuda ayrıca bir yazı yazacağım!" mesajını paylaştı. DHA muhabirine açıklama yapan Yılmaz Odabaşı, seçimden önce "AK Parti iktidara gelirse yurtdışına gideceğim" dediğini belirterek, bu sözünü tutmaya karar verdiğini söyledi. Odabaşı, "Yılgınlık var mı?" sorusu üzerine, "Yılgınlık yok. Ama 1970'lerden beri politik mücadele veren, 4 yıl cezaevinde yatmış bir şair olarak, benim böyle bir tepki göstermeye hakkım yok mu?" dedi.


Odabaşı'ndan açıklama 


Seçimden önce bombalı saldırılar sonucu pek çok kişinin yaşamını yitirdiğini vurgulayan Odabaşı, bu durumun da kendisini çok yaraladığını dile getirdi.


Şair Odabaşı, bu kararı alması üzerine sosyal medyada kendisine yönelik haksız eleştirilere dikkat çekerek, "Benim, hakkımda başlatılan 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' soruşturmasından korktuğum için kaçtığımı iddia ediyorlar. Henüz tebligat gelmedi. Geldiği zaman, İstanbul'a gelip adliyede savcıya ifade vereceğim" diye konuştu.


''Dönüş mümkün mü?''


Yılmaz Odabaşı, "Diyelim ki Fransa'ya yerleştiniz. Bir gün Türkiye'ye döner misiniz?" sorusuna da, "Tabii ki... AKP'ye oy veren yüzde 50'lik kitle içinde benim de okurlarım var. Toplumsal çalkantılar bittiği zaman, bu sefer de bir rest olarak dönebilirim her zaman" dedi. Odabaşı, halen İsviçre'de olduğunu, yakında Fransa'ya geçip yerleşeceğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS