Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

Saldırıda hayatını kaybeden Ozancan, gar patlamasında arkadaşını yitirmişti

Ankara'da dünkü saldırıda hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ozancan Akkuş, 10 Ekim'de Ankara Garı önünde yapılan saldırıda can veren arkadaşı Ali Deniz için, sosyal medyada, "Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda bizim kalbimizde kalacak" yazmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara Kızılay'da dün meydana gelen kanlı terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Ozancan Akkuş da bulunuyor.

Akkuş, 10 Ekim 2015 günü 'Barış Mitingi' öncesinde Ankara Garı önünde toplananlara yönelik olarak yapılan terör saldırısında yakın arkadaşını kaybetmişti.

10 Ekim'de Ankara'da hayatını kaybeden Ali Deniz için, o saldırının olduğu gün sosyal medyada "Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda bizim kalbimizde kalacak" mesajını paylaşan Ozancan Akkuş, dünkü saldırıda can verdi.

Ankara Kızılay'da terör saldırısı

Efkan Ala'dan soruşturmayla ilgili ilk açıklama

Ankara Valiliği: "14 Mart'ta Kızılay trafiğe kapalı"

Gezi eylemleri sırasında Eskişehir'de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünü protesto ederken objektiflere takılan Ali Deniz Uzatmaz, 10 Ekim Katliamı'nda yaşamını yitirmişti. Uzatmaz'ın, Korkmaz'ı anma töreninde Ali İsmail'in resminin bulunduğu pankartın önündeki fotoğrafını, paylaşan arkadaşı Ozancan Akkuş da dün Kızılay'daki saldırıda yaşamını yitirenler arasında yer aldı. Bu acı tesadüfe olayın ardından Twitter'da "Ölüm zinciri" mesajıyla dikkat çekildi.

ODTÜ'den Ozancan açıklaması

ODTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş'la Elektronik Mühendisliği Bölümü hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş'un yaşamını yitirdiği saldırı nedeniyle acılarının büyük olduğu belirtilerek şöyle denildi:

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Ankara'da masum insanları hedef alan bir menfur saldırı daha yaşadık. Üniversitemiz bu insanlık dışı saldırıda iki evladını kaybetti. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş yaşamlarını yitirdi. Acımız büyük. Yaşamını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza şifalar diliyoruz. Terörü lanetliyor ve her türlü şiddete son verilmesi için çağrımızı tekrarlıyoruz."

Mezunlar Derneği'nden taziye mesajı: Yönetim zafiyeti yaşanırken istikrar olmaz

ODTÜ Mezunları Derneği de Kızılay'daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı. Mezunlar Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, büyük bir yönetim zafiyeti yaşandığı savunularak şöyle denildi: "Çok üzgünüz. Her defasında son olmasını umut ettiğimiz katliamlar tüm acımasızlığıyla devam ediyor. Birileri çıkıp 'Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor' diyor. Birileri 'Ülke istikrara kavuştu' diyor. Hayır alışmayacağız. Hayır, ülke kan gölüne dönmüşken, hiç kimsenin can güvenliği kalmamışken ve büyük bir yönetim zafiyeti yaşanırken istikrar olmaz, olamaz. Gencecik insanlar, umutlar yine yok edildi. Son 6 ayda ölen tüm insanlar canımızdan can aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öğrencilerimizden Ozancan Akkuş ve Berkay Baş onlarca insanla birlikte gülüşleriyle koparıldı aramızdan. Sözün bittiği yerdeyiz. Hapsedilmeye çalışıldığımız evlerimizde, sessiz kalmamız, sunulan her şeyi sorgusuz kabul etmemiz bekleniyor. Alınmayan tedbirler, sağlanamayan can güvenliği, inatla sürdürülen çatışmalar, çatışmaları arttıran politikalar devam ettiriliyor ve bizlere; susun, sokağa çıkmayın, görmeyin, izlemeyin, itiraz etmeyin yani özetle yaşamayın diyorlar. 'Bu saldırının son olması için çalışacağız' açıklamalarını beklerken tam tersine kana kan açıklamaları ile dehşete kapılmamak, sessiz kalmak mümkün değil. Sivil halka yönelik haince saldırılar birilerinin politika malzemesi haline dönüştürülürken sessiz kalamayız. Şunu çok iyi biliyoruz ki bir arada insanca yaşamak için, sokaklarda özgürce dolaşmak için, savaşsız, kansız bir ülke, bir dünya yaratmak için gücümüz var. Ölümlere alışmayacağız, susmayacağız; terörü lanetleyecek ve ülkenin geldiği bu noktanın bir an önce sonlandırılması için mücadelemize devam edeceğiz. Başkentimizi kan gölüne çeviren bu hain saldırıyı lanetliyor, yakınlarını kaybedenlere sabır, hastanelerde tedavi görenlere acil şifalar diliyoruz."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Evinin önünde taziye çadırı kuruldu

Ozancan Akkuş’un Sarıgüllük Mahallesi'ndeki baba evinin önünde taziye çadırı kuruldu. Nuri ve Senem Akkuş’un 3 çocuğundan biri olan Ozancan Akkuş’un bombalı saldırı öncesi arkadaşlarıyla bir kafede çay içtikten sonra bombanın patladığı bölgeye doğru gittiği öğrenildi.

Nuri ve Senem Akkuş çiftinin oğulları Ozancan’ın cenazesini almak için Ankara’ya gittiği bildirildi. Ozancan'ın cenazesi, yarın düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verilecek.