Saldırıdan kurtulanlar Reina'ya eşyalarını almaya geldi

Saldırıdan kurtulanlar Reina'ya eşyalarını almaya geldi

Reina’da yılbaşı gecesi yaşanan katliamdan sağ kurtulmayı başaranlardan bazıları bugün eşyalarını almaya geldi.

Katliam sonrası panikle Reina’dan kaçan ve vestiyere bıraktıkları mont, kaban ve çantalarını alamayan bazı yabancı müşteriler, bugün konsolosluk görevlileriyle birlikte Reina’ya geldi. Polise o geceki davetiyelerini gösterip içeri girenler özel eşyalarını alarak Reina’dan ayrıldı.


Bursa'da Reina saldırganı alarmı


Hürriyet'in haberine göre, sabahtan bu yana eşyalarını almak için gelenlerin gazetecilere konuşmadan kendilerini bekleyen araçlara binip hızla uzaklaşmaları dikkat çekti.


Öte yandan güvenlik önlemi alan polisin Ortaköy’de araçları aradığı görüldü.


Arabasını almaya geldi o anları anlattı


Saldırı gecesi Reina’da bulunan Türk asıllı Fransız vatandaşı Yusuf Kodat, bugün Reina’nın otoparkından arabasını almaya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kodat, o gece yaşadıklarını anlattı. Sadece silah ve bomba seslerini duyduğunu söyleyen Kodat, terasta saklandığını ve polisin gelmesinin ardından ellerini havaya kaldırarak tek tek dışarı çıkarıldıklarını anlattı.


Saldırıdan ardından Reina havadan böyle görüntülendiTerör saldırısı sırasında birçok kişi, eğlence kulübünün Boğaz’a bakan bu bölümünden denize atlayarak kurtulmuştu. Ünlü gece kulübünün kara tarafında olduğu gibi deniz tarafında da deniz polisine ait bir tekne bekliyor. Gece kulübünün deniz tarafına konulan ses perdeleri, bu kez kanlı saldırının izlerini kapatmak için kullanılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS