Sera Kadıgil kimdir? CHP’den istifa eden Saliha Sera Kadıgil Sütlü TİP’e geçti

Sera Kadıgil kimdir? CHP’den istifa eden Saliha Sera Kadıgil Sütlü TİP’e geçti

Sera Kadıgil kimdir? CHP’den istifa eden Saliha Sera Kadıgil Sütlü TİP’e geçti

CHP İstanbul Milletvekili olan Saliha Sera Kadıgil Sütlü partisinden istifa etme kararı aldı. Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Sütlü vekillik görevini TİP içerisinde sürdürecek. Peki, Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Genel seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili adayı olan Saliha Sera Kadıgil Sütlü TBMM’ye girmişti. Uzun süre CHP İstanbul Milletvekili olarak görev alan Sütlü partisinden istifa kararı aldı. Türkiye İşçi Partisi’ne katılan Sütlü, TİP İstanbul Milletvekili olarak görevini sürdürecek.

Saliha Sera Kadıgil Sütlü kimdir?

İstanbul - 1984, Engin Çelik, Ayşe Sevilay. Avukat; Vefa Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini, Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezini, Londra Queen Mary Üniversitesindeki araştırmaları sonrasında sinema eserleri üzerine yazdı. İstanbul Üniversitesinde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Kültür ve sanat hukuku ile fikir ve sanat eserleri üzerindeki haklar konularında uzmandır. Avukatlık stajını Ergenekon kumpası davalarında tamamladı. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Kültür ve sanat alanında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun ve sendikanın kurucu avukatlığını ve baş hukuk müşavirliklerini yürüttü. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu ve son 3 dönemdir Parti Meclisi Üyesi olarak görev aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kadıgil Sütlü, evlidir.


İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, CHP'den istifa ederek TİP'e katıldı