Salomon Cappadocia Ultra-Trail yedinci yılında da binlerce sporcuya ev sahipliği yapacak

Salomon Cappadocia Ultra-Trail yedinci yılında da binlerce sporcuya ev sahipliği yapacak

Salomon Cappadocia Ultra-Trail yedinci yılında da binlerce sporcuya ev sahipliği yapacak

Ülkemizin en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olan Salomon Cappadocia Ultra Trail®, pandemi şartlarına rağmen istikrarlı büyümesini sürdürecek ve 16-17 Ekim’de 3 .000’e yakın sporcuya ev sahipliği yapacak. Ultra-trail dünyasının lider markası Salomon, beş yıldır olduğu gibi 2021 yılında da organizasyona isim sponsorluğu desteği verecek ve ayrıca Salomon, gelecek 5 yıl daha isim sponsoru olarak güç katacak. Ayrıca yarışın en uzun süreli sponsoru Voyager Balloon ile birlikte Suunto da desteğini sürdürecek. Uluslararası patika koşularının Şampiyonlar Ligi olarak addedilen Ultra-Trail World Tour’un yarışlarından biri olan Salomon Cappadocia Ultra Trail® bu konumunu yeni iş birlikleri ile perçinlemeyi de sürdürüyor. Canon da bir fotoğraf yarışması, sergi projeleri ve fotoğraf sanatçıları ile yarışa destek verecek. Ayrıca Türk sporunun en büyük destekçilerinden Corendon Airlines ve Türk turizminin önde gelen seyahat acenteleri arasında yer alan Touristica da bu önemli organizasyona güç katacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kayıtları süren patika koşusu yarışında sporcular seviyelerine göre diledikleri yarışı seçebilecek. Bütün güzelliği ile Kapadokya'yı koşmak için yüksek platolar ve vadilerden geçen eşsiz bir Ultra-Trail® World Tour yarışı olan 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra Trail bir kez daha ana yarış olacak.

Yarış, Ultra-Trail® World Tour TV’den de canlı yayınlanacak

Doğal hisarları, peribacaları ile dolu vadileri ve araziye hakim yüksek tepeleri ile Kapadokya'nın kalbini koşarak görme fırsatı sunan 63 km’lik Salomon Cappadocia Medium Trail’in yanı sıra Ortahisar ve Göreme'den geçerek Göreme Milli Parkı'nın en güzel vadilerini patikalarında koşarak keşfetme imkanı sunan 38 km’lik Salomon Cappadocia Short Trail de 2021 yılının menüsünde olacak.

Organizasyonun kayıtları ise şu adresten yapılabiliyor: https://cappadociaultratrail.com/

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® için bu yıl bir ilke de imza atılacak. Organizasyon, ilk kez Ultra-Trail® World Tour TV’den canlı yayınlanacak ve dileyen herkes, dijital ortamda yarışı ücretsiz izleyebilecek.

Kamu kurumlarından güçlü destek

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Nevşehir Valiliği, Ürgüp Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun kurumsal destekçileri olacağı yarışa; Salomon geçtiğimiz beş yılda olduğu gibi bu yıl ve önümüzdeki beş yılda da isim sponsoru olarak desteğini sürdürecek. Corendon Airlines ve Touristica’nın yanı sıra organizasyona şu kuruluşlar da güç katacak.

Co-Sponsorlar: Suunto ve Voyager Balloons.

Sponsorlar: Salcano, Powerade, Damla, Züber ve PT Academy.

Sosyal Sorumluluk Ortağı: Adım Adım

Destekçiler: Dinler Group ve Ziggy’s.

Tanıtım Destekçileri: NTV, Sports TV ve S Sport.

Aynı zamanda Canon tarafından ölümsüzleştirilecek bu yarış; spor, doğa ve sanatı birleştirerek rekabet dolu bir ortamda muhteşem anlar yakalama fırsatı da sunacak.

Cappadocia Team Games ilk kez yapılacak

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Patika koşusunun dünyaca ünlü şampiyon atletlerinin her yıl ülkemize ve Kapadokya’ya gelmesini sağlayan organizasyon, 2021 yılında da elit atletlere ev sahipliği yapacak.

2021 yılı, Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’de bir ilkin yaşanmasını da sağlayacak. Bayrak yarışı konseptinde organize edilecek olan Cappadocia Team Games, her bir takım üyesinin CST veya CMT parkurlarının bir bölümünü koşarak, bu heyecana ortak olmalarına imkan tanıyacak.

Minimum biri kadın olmak üzere 3’er kişilik takımlar halinde 38 km’lik CST parkurunda yarışma imkanına sahip olacak koşucular, dilerlerse 63 kilometrelik CMT parkurunda da minimum ikisi kadın koşucu olmak üzere 6’şar kişilik takımlar halinde yarışabilecek.

Covid-19 pandemisi sebebiyle 2020 yılında düzenlenemeyen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, peri bacalarının arasında ve Kapadokya’nın simge coğrafyasında koşmayı özleyen tüm patika koşusu tutkunlarını 2021 yılı için kaydolmaya davet ediyor.