Samsun Belediyesi 110 zabıta ve itfaiye alımı başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılacak?

Samsun Belediyesi 110 zabıta ve itfaiye alımı başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılacak?

Kamu İlan Portalı’nda Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde istihdam etmek üzere 110 zabıta ve itfaiye alımı gerçekleştireceği duyuruldu. Belediye bünyesinde görev almak isteyen adaylarda KPSS şartı aranacak. Peki, Samsun zabıta ve itfaiye alımı başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılacak?

Kamu İlan Portalı’nda yayınlanan iş ilanında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 110 işçi alımı yapacağı duyuruldu. Belediye bünyesinde görev almak isteyen kişiler 20 Ağustos’a kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Peki, adaylardan hangi şartlar isteniyor?

SAMSUN ZABITA VE İTFAİYE ALIMI BAŞVURU ARTLARI NELER?

İlan edilen zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a. Türk Vatandaşı olmak,

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d. Erkek adaylar için Askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak,

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar 16/08/2021 tarihinden 20/08/2021 tarihi mesai günlerinde gerekli belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklar.

Başvurular şahsen yapılacak. Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacak.

Başvuru sırasında HES (hayat eve sığar) kodu sorgulaması yapılacak.

İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS