Samsun'da okullar tatil mi, kar tatili olacak mı?

Samsun'da okullar tatil mi, kar tatili olacak mı?

Samsun'da hafta sonundan bu yana etkili olan kar yağışı ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. En büyük sorun ise ulaşımda meydana geldi. Buzlanma ve kar nedeniyle kapanan yollar için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Öğrenciler "Samsun'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt arıyor. Beklenen açıklama İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Bugün Samsun'da pek çok ilçede okullar tatil olacak.

Samsun'da kar yağışının etkili olması sonrasında çok sayıda ilçede ulaşımda sıkıntı meydana geldi. Karın kentte etkili olması Samsun'da kar tatili bekleyen öğrencilere yaradı. Çocuklar karla oynayarak eğlendiler. 10 Ocak'ta eğitime devam edilip edilmeyeceğine yanıt arayan öğrencilerin, "Samsun'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıtı İl Milli Eğitim Müdürlüğü verdi. 10 Ocak'ta kar tatili ilan edilen ilçeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.


Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)SAMSUN'DA KAR TATİLİ İLAN EDİLEN İLÇELER


10 Ocak'ta Asarcık, Ayvacık, Havza, Kavak, Terme, Salıpazarı ve Vezirköprü ilçelerinin tamamında eğitime 1 gün süreyle ara verildi.


Alaçam, Atakum, Bafra ilçelerinde taşıma kapsamında gelemeyen güzergahlardaki öğrenciler izinli sayılacağı bilgisi paylaşıldı.


Canik ilçesinde; taşıma merkezli okulların tamamı ile Başalan, Gökçepınar, Hacınaipli, Başkonak, Demirci, Dereler, Tuzaklı, Gödekli, Uluçayır ilk ve ortaokulları, Düzardıç İlkokulu, Gödekli İlkokulu, Uluçayır Köroğlu İlkokulu, Düzardıç İlkokulu, Düvecik İlkokulu, Devgeriş İlkokulu, Gölalan İmam Hatip Ortaokulu ve Başalan İmam Hatip Ortaokulu tatil edildi.


Çarşamba'da olumsuz hava koşulları nedeniyle köy okullarının tümü 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süreyle tatil edilmiştir. Şehir merkezi okul ve kurumlarında eğitim öğretime devam edecektir. Ayrıca taşımalı servis ile gelen öğrenciler 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süreyle izinli sayılacaktır.


İlkadım'da Çatkaya İlkokul/Ortaokul taşıma merkezi 10/01/2017 Salı günü tatil edilmiştir. Canikten İlkadıma taşınan Ortaöğretim taşıma öğrencileri için Salı günü tatil edilmiştir.


19 Mayıs'ta 10 Ocak'ta taşımada gelemeyen güzergahtaki öğrenciler izinli sayılacaktır.


Tekkeköy'de Yaylageriş İlk ve Ortaokulu ile Yağbasan İlk-Ortaokulu'nde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü duyurusuna göre Ladik ve Yakakent'te eğitim öğretime 10 Ocak'ta devam edilecek.


SAMSUN hava durumu


Samsun'da bu hafta hava sıcaklıklarının yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bu hafta en yüksek 12 derece, en düşük ise 0 derece olması bekleniyor.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS