Sare Davutoğlu şehit eşinin doğumuna katıldı

Sare Davutoğlu şehit eşinin doğumuna katıldı

Sare Davutoğlu şehit eşinin doğumuna katıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde IŞİD militanının açtığı ateşle şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin hamile eşi Seher Nane'nin doğumuna katıldı. Sare Davutoğlu'nun Gaziantep'te katıldığı doğumla dünyaya sağlıklı gelen erkek bebeğe dedesinin adı olan Alaattin ismi verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kilis'in Elbeyli İlçesi'nde Suriye sınırındaki Dağ Hudut Karakolu'nda görev yaparken geçen 23 Temmuz'da IŞİD militanlarının açtığı ateşle şehit olan jandarma astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin hamile olan eşi Seher Nane'nin sancıları artınca dün akşam saatlerinde yakınları tarafından kentteki özel hastaneye götürüldü. Geçen hafta şehit astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin evini, eşi Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile birlikte ziyaret ederek şehidin eşi Seher Nane'ye doğumuna katılacağı sözünü veren Sare Davutoğlu da haber verilmesi üzerine gece saatlerinde tarifeli uçakla Gaziantep'e geldi.

Yoğun güvenlik önlemleri arasında geldiği hastaneye koşar adımlarla giren Sare Davutoğlu'nun katıldığı doğumda şehit eşi Seher Nane, saat 02.30 sıralarında sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Şehit oğluna, 2 yıl önce rahatsızlanarak yaşamını yitiren dedesi Alaattin Yalçın'ın isminin verildiği öğrenildi. Sare Davutoğlu bebeği gündüz de görmeye gitti.