Savcılıklar yazanları tek tek tespit ediyor, sosyal medya paylaşımları için 35 gözaltı kararı

Savcılıklar yazanları tek tek tespit ediyor, sosyal medya paylaşımları için 35 gözaltı kararı

İstanbul ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılıkları, Zeytin dalı harekatına ilişkin suç unsuru içeren ve terör örgütlerine destek veren paylaşımlar yapan 35 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı.

Başbakanlık açıkladı, işte Zeytin Dalı Harekatı'nın 12 nedeni


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, sosyal medya paylaşımları üzerinden terör örgütü PKK/PYD propagandası yürüttüğü tespit edilen 18 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı kararı verdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı da suç unsuru paylaşım ve açıklamalarda bulunan 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD ve DEAŞ unsurlarına yönelik yürütülen operasyona (Zeytin Dalı Harekatı) ilişkin terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette, gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımlarının takip edildiği bildirildi.


Twitter'dan terör propagandası yapan doktor gözaltında


Paylaşımlar takip ve tespit ediliyor


Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun aziz milleti adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD ve DEAŞ unsurlarına yönelik yürütülen operasyon hatırlatıldı. Operasyonla ilgili terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımlarının takip edildiği ve gerekli tespitlerin yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Bununla birlikte, terör örgütlerine destek ve provakasyon amaçlı gösteri veya taşkınlık yapanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca iletişime geçilerek alınacak talimatlar doğrultusunda yasal gereğinin yapılması için ilgili kolluk birimleri bilgilendirilmiştir. Bu meyanda yürütülen soruşturma kapsamında suç unsuru taşıyan paylaşımlara ilişkin tespitler devam etmektedir."


HDP'li Bilgen'e soruşturma HDP'li Yıldırım'a inceleme başlatıldı


Diyarbakır'da 17 kişi için gözaltı kararı


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, sosyal medya paylaşımları üzerinden PKK/PYD propagandası yaptığı tespit edilen 17 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından PKK/PYD ve DEAŞ unsurlarına yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette, gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımlarının takibi sürüyor.


Bu kapsamda, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, suç unsuru paylaşım ve açıklamalarda bulunan 17 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS