Sayısal Loto 14 Kasım 2018 | Milli Piyango Sayısal Loto çekilişi sonuçları

Sayısal Loto 14 Kasım 2018 | Milli Piyango Sayısal Loto çekilişi sonuçları © Shutterstock

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Sayısal Loto sonuçları, 14 Kasım 2018 tarihinde çekildi; MPİ'nin sitesinden alınan verilere göre beşinci kez şans oyunu devretti.

Sayısal Loto çekiliş sonuçları, 14 Kasım'da Ankara-Balgat'ta bulunan çekiliş binasında yapıldı. Noter huzurunda çekilen şans oyunu beşinci kez devretti. 

14 Kasım çekiliş sonuçları

14 Kasım'da noter huzurunda çekilen şans oyununda çıkan 6 numara: 05 08 14 17 45 46. Milli Piyango ikramiye verilerine göre bu 6 numayı kimse bulamadı. Kurum tarafından açıklanan verilere göre; beş bilen kişi sayısı 74 olurken, kazandıkları ikramiye tutarı 6 bin 982 lira 55 kuruş. 4 bilen 5 bin 587 kişi 69 lira 40 kuruş, 3 bilen 96 bin 666 kişi ise 11 lira 35 kuruş ikramiyenin sahibi oldu.

Sayısal Loto oyununda bilinmesi gerekenler

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri, (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden, (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden, (6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir.

günün özeti

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS