SÇP sonuçları belli oldu! Üniversite öğrencileri işbaşı yapıyor

SÇP sonuçları belli oldu! Üniversite öğrencileri işbaşı yapıyor

Sosyal Çalışma Programı başvuru sonuçları kura çekilişi sonrasında açıklandı. İŞKUR tarafından yapılan açıklamada SÇP detayları yer aldı. Peki, SÇP sonucu sorgulama nasıl yapılır? İşte Sosyal Çalışma Programı ile ilgili tüm detaylar…

SÇP sonuç sorgulama işlemleri 4 Temmuz 2019 günü saat 21:00’den itibaren erişime açıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da katılımıyla gerçekleşen kura çekilişinde işbaşı yapacak olan üniversite öğrencileri belirlendi. Süreci İŞKUR’la birlikte yürüten Bakanlık konuyla ilgili detayları da aktarmıştı. İşte sürece ilişkin bilinmesi gerekenler…


SGK VE GSS PRİMLERİ SÇP İLE ÖDENECEK


Sosyal Çalışma Programlarını Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ile sınırlı tuttuklarını dile getiren Bakan Selçuk, “Uygulamalar haftada 3 gün olarak gerçekleşecek.  Gençlerimize her gün için 67 lira ödeme yapacağız. Bu ödemeden dolayı öğrencilerimizin almış olduğu KYK bursları ve öğrenim kredileri de kesintiye uğramayacak. Ayrıca genel sağlık sigortalarının yanı sıra gençlerimizin emekliliğine etki edecek olan SGK prim ödemelerini de biz yapacağız. “ dedi.


20 bin üniversite öğrencisinin iş atamalarının gerçekleştirildiği program kapsamında öğrencilerin iş hayatı ile tanışmaları sağlanacak.


SÇP SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...


SÇP SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?


Sonuçları sorgulama işlemleri ile ilgili detayları aktaran İŞKUR resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda da bulundu. Bu paylaşımda yer alan bilgilere göre Sonuçlar İŞKUR internet şubeye giriş yaparak Online İşlemler/İstihdam/Sosyal Çalışma Programı/Başvurularım tercihleri seçilerek sonuçlar öğrenilebilecek. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS