Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na tahliye

Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na tahliye

Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na tahliye

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında hazırlanan iddianameyi kabul ederek, tahliyelerine karar verdi. Fincancı ve Önderoğlu 10 gün önce tutuklanmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

RSF Özgür Gündem nöbetçi editörleri için imza kampanyası başlattı

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendiği gerekçesiyle haklarında dava açılan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı (TİHV) ve Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Gazeteci Erol Önderoğlu tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi hazırlanan 3 sayfalık iddianameyi kabul etti ve Fincancı ile Önderoğlu'nun tahliyesine karar verdi.

Öte yandan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Gazeteci- Yazar Ahmet Aziz Nesin hakkında hazırlanan iddianameyi hala incelediği ve henüz bir karar vermediği öğrenildi.

Erol Önderoğlu, Ali Nesin ve Şebnem Korur Fincancı tutuklandı

Sanıkların 14,5 yıla kadar hapsi isteniyor

10 gün önce tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'nun, "Suç işlemeye alenen tahrik etme", "Suçu ve suçluyu övmek" ve "Örgüt propagandası yapmak" suçlarından 2 yıldan 14,5 yıla kadar ayrı ayrı hapis istemiyle haklarında iddianame hazırlanmıştı.