Seçim yasakları 2019: Kahvehane ve kafeler seçim günü kapalı mı?

Seçim yasakları 2019: Kahvehane ve kafeler seçim günü kapalı mı?

Seçim yasakları YSK tarafından açıklandı. Seçim yasakları eğlence mekanlarının açılış kapanış saatlerinden düğünlere kadar geniş bir yelpazede etkili olacak. Peki; 31 Mart seçim yasakları kapsamında seçim günü; kahveler ve kahvehaneler kapalı mı? İşte seçim yasakları 2019…

Seçim yasakları ile ilgili detaylar, seçime kısa bir süre kala vatandaşların yakın takibinde. 31 Mart yerel seçimleri Yüksek Seçim Kurulu, YSK tarafından açıklandı. Esnaflar ve seçim günü plan yapacakların gündem maddeleri arasında, seçim yasakları ile ilgili önemli sorular yer alıyor.


Bu soruların başında ise, 31 Mart yerel seçim günü kahvehane, kıraathane ve internet kafeler kapalı mı? sorusunun cevabı yer alıyor. Peki; seçim günü kahvehaneler kapalı mı? İşte, YSK 2019 seçim yasakları2019 seçim yasakları neler ve yasaklar ne zaman


SEÇİM GÜNÜ KAHVELER KAPALI MI?


Oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek verilebilecek.


31 Mart seçimlerinde oy verme işlemi yurdun doğu kısmında saat 07.00’de başlayıp 16.00’da sona erecek. Batıda illerinde ise oy verme işlemi saat 08.00’de başlayıp, saat 17.00’de sona erecek.


Dolayısıyla seçim günü; kahvehane, kıraathane ve internet kafeler doğu illerinde saat 07.00 – 16.00 arasında, batı illerinde ise saat 08.00 – 17.00 arasında kapalı olacak.


Ayrıca seçim günü sabah saat 06:00'dan gece saat 24:00'e kadar alkollü içki satılmayacak ve servis edilmeyecek. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. Alkol satışı ve servisi gece saat 24.00’e kadar yasak olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS