1 Haziran'da şehirler arası seyahat yasağı kalkıyor mu? Kısıtlama ne zaman bitecek?

1 Haziran'da şehirler arası seyahat yasağı kalkıyor mu? Kısıtlama ne zaman bitecek?

Şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili uzun süredir beklenen gün geldi. 15 ilde halihazırda devam eden kısıtlama nedeniyle birçok kişi aylardır şehirden çıkış yapamıyordu. Peki, şehirler arası seyahat yasağı ne zaman bitecek ve 1 Haziran'da seyahat yasağı kalkacak mı?

Şehirler arası seyahat yasağının kalkmasına saatler kaldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında aylardır bulunduğu illerden çıkış yapamayan kişiler yasakların sona ermesiyle birlikte diledikleri ile gidebilecekler. Sokağa çıkma kısıtlaması bulunmayan yaş gruplarının yolculuklarını gerçekleştirebilecekleri tarih geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. İşte kısıtlamaya ilişkin bilinmesi gereken bazı detaylar…

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN KALKIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan seyahat yasağı ile ilgili "Şehirlerarası seyahat kısıtlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamiyle kaldırılmıştır gelişmeleri takip ederek olumsuz bir durum görürsek bazı illerimiz için bu kısıtlamayı getirebiliriz." dedi.

Yani kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre 1 Haziran 2020 Pazartesi günü saat 00:00 itibariyle tüm şehirlerde şehirler arası seyahat yasağı kalkacak. Bulundukları illerden ayrılmak isteyen kişiler diledikleri ile gidebilecek. Ancak genel tabloda olumsuz bir durum görülmesi halinde kısıtlamayla ilgili yeni bir karar alınabilir.

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’da illerinde de seyahat kısıtlamasının sona ermesiyle birlikte tüm illerde şehirler arası seyahat edilebilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS